מקום שלישי ב'כחול לבן' ח"כ בוגי יעלון מגיב הבוקר לפרסום ההקלטות אמש בהם נישמע אומר כי "החיבור בין יש עתיד לחוסן לישראל הוא בכייה, אך זו לא סיבה לפירוק". יעלון טען כי "לא דיברתי על החיבור עצמו, דיברתי על ההסכם"

מקום שלישי ב'כחול לבן' ח"כ משה בוגי יעלון מגיב הבוקר (שני) לפרסומים אמש לפיהם נישמע אומר בהקלטות כי "החיבור בין יש עתיד לחוסן לישראל הוא בכייה, אך זו לא סיבה לפירוק". בראיון לגל"צ טען יעלון כי "לא דיברתי על החיבור עצמו, דיברתי על ההסכם. היו בו פרטים שלא הייתי מרוצה מהם".

שר הביטחון לשעבר המשיך לתקוף וטען כי מי שעומד מאחורי הפרסומים וההקלטות נגד כחול לבן, הם אנשיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו, בבלפור מנסים לשים רגל לכל מי שעומד בדרכו של ראש הממשלה, והמטרה מקדשת את האמצעים. "זה לא הוקלט אתמול או שלשלום, יש פה מערכה שלמה. כל מי שמתנגד לנתניהו מקבל תיק. גדעון סער, חוקרי המשטרה שהוצמד להם מעקב", אמר. לשאלת מגיש האם מדובר בגורמים שקשורים לראש הממשלה ענה: "יש לך ספק?".

מהליכוד נמסר בתגובה לטענות של יעלון: "לליכוד ולראש הממשלה אין שום קשר למריבות הפנימיות בצמרת כחול-לבן. אם הם לא מצליחים לנהל מפלגה, איך הם ינהלו את המדינה? הבחירות האלה הן על מי יהיה ראש הממשלה הבא: ראש הממשלה נתניהו או לפיד, גנץ וברק", לשון ההודעה.

ההדלפות מהשיחות הסגורות של בכירי כחול לבן הפכו להיות דבר שבשגרה, אמש פורסם כי יו"ר 'תל"ם' בוגי יעלון שב ותקף את 'יו"ר יש עתיד' יאיר לפיד, אך הפעם לא רק על הרוטציה, אלא על עצם איחוד המפלגה עם 'חוסן לישראל': "מה שקרה בין יש עתיד לחוסן (לישראל, המפלגה המקורית אותה הקים גנץ, ב.ב.) באותו אירוע בסביון (הלילה בו חתמו על איחוד המפלגות, ב.ב.) זה בכייה, לפחות במצב הנוכחי, אבל זה לא סיבה לפרק", כך בהקלטה שנחשפה ב'חדשות 12'.

על פי הדיווח של עמית סגל, הרקע לדברים זה שיח מנומס אבל אגרסיבי בין לפיד ויעלון כשיעלון העלה את שאלת הרוטציה באחת מכינוסי הרביעייה, אנשי לפיד חושדים שהוא נשלח גם על ידי גבי אשכנזי ובני גנץ לבדוק את האפשרות, אז לפיד מגיב ישר ואומר "אין בעיה, אבל בוא נתחיל אם מגיעים לך חמישה מקומות ברשימה, לאור הביצועים של 'כחול לבן' בציבור הימני".

מטעמם של לפיד וכחול לבן נמסר כי "ממדובר בטענות ממוחזרות וישנות שלא יצלחו במשימתן להחליש את 'כחול לבן'. בספטמבר הקרוב נחליף את שלטון נתניהו". אך סגל שפרסם את ההקלטה הערב, מדגיש כי מדובר בהקלטה טרייה מהימים האחרונים, שבה יעלון מסביר לפעילים את המתקפה שלו על לפיד, שפורסמה בשבוע שעבר.

בתוך כך, ב'כאן חדשות' דווח אמש כי ב'כחול לבן' שוקלים לשריין מועמד יוצא רוסיה ברשימה, אפשרות שנבחנת גם בסקרים שעושה המפלגה. עוד בודקת כחול לבן בסקרים – האם שיריון של ערבי, או של אשה במעלה הרשימה, עשוי להוסיף להם מנדטים. עוד דווח כי, קמפיין כחול לבן יתמקד הפעם יותר ביו"ר המפלגה בני בגנץ, וירכך מסרים כלפי החרדים.

אמש קיימה המפלגה כינוס פעילים ראשון, יו"ר המפלגה בני גנץ אמר כי, "כל המערכת מבינה את הצורך בממשלה רחבה ויציבה. בתקופה האחרונה, אנשים שלנו, מדברים גם עם אנשים מתוך הליכוד; אנחנו יודעים שגם הם נערכים ליום שאחרי נתניהו. גם בתוך הליכוד יש קולות שמתנגדים למעשיו של נתניהו. גם הם הפנימו שלביבי אכפת רק מביבי".