מתכונן למאבק ארוך וממושך: ראש עיריית טבריה הגיש עתירה נגד משרד הפנים והשר אריה דרעי שעומד בראשו. בעתירה מבקש קובי למתן צו על תנאי נגד הכוונה להזמינו לשימוע לפני פיטורים. השימוע יתקיים ביום ראשון, בתאריך כ"ה בתמוז

ראש עיריית טבריה לא מתכוון לוותר על כס ראשות העיר ומתכונן למאבק ארוך וממושך נגד משרד הפנים והשר אריה דרעי שעומד בראשו. בשעה האחרונה הגיש קובי עתירה למתן צו על תנאי נגד הכוונה להזמינו לשימוע לפני פיטורים.

בשידור חי שהעביר קובי מבית המשפט בירושלים אמר: "אריה דרעי התבלבל, אנחנו בבית המשפט העליון אחרי הגשת עתירה למתן צו על תנאי! שר שנמצא בממשלת מעבר מנסה לכפות את החלומות של על טבריה תוך פגיעה בדמוקרטיה. רק מפלגת הימין החילוני בראשות רון קובי תעצור את אריה דרעי ואת ההתחרדות והכפייה החרדית במדינה ובכנסת".

קובי הציג את המסמכים שהגיש לבג"ץ ובהם הוא דורש מהשופטים להורות לדרעי שלא יזמינו לשימוע לפני פיטורים כיוון שמדובר בממשלת מעבר כך שלטענתו הסמכות היא לא בידיים שלו.

בתוך כך, במשרד הפנים העבירו הבוקר לקובי את ההזמנה לשימוע ביום ראשון בעוד כשלושה שבועות, בתאריך כ"ה בתמוז. את השימוע יערוך לקובי מנכ"ל משרד הפנים ולא השר דרעי עצמו, ובמהלכה יצטרך להסביר את פשר התנהלותו ואי יכולתו להעביר את תקציב העירייה במליאת מועצת העיר במשך 5 ישיבות מועצה.