ראש הממשלה הגיב להכרזת שרת החוץ של האיחוד האירופי כי אין בכוונת המעצמות להטיל סנקציות על איראן בעקבות הפרת הסכם הגרעין וכי ההפרות לא משמעותיות: "באירופה לא יתעוררו עד שטילים איראניים גרעיניים ייפלו על אדמתם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב להודעת אירופה כי אין בכוונתה להטיל סנקציות על איראן בעקבות הפרת הסכם הגרעין: "התגובה של האיחוד להפרות האירניות מזכירה לי את הפייסנות האירופית של שנות ה-30 – גם אז היה מי שטמן את ראשו בחול ולא ראה את הסכנה מתקרבת. כנראה שיש כאלה באירופה שלא יתעוררו עד שטילים איראניים גרעיניים ייפלו על אדמת אירופה, אבל אז יהיה מאוחר מדי. אנחנו בכל מקרה נמשיך לעשות כל מה שצריך כדי למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני".

הדברים באים בתגובה להודעת שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, כי אירופה נשארת מחוייבת להסכם וכי ההפרות האיראניות של הסכם הגרעין "הן לא משמעותיות". מוגריני הודתה, עם זאת, כי עסקת הגרעין, שנחתמה ב-2015, מתנדנדת ואי אפשר לדעת האם היא תשרוד. "הסכם הגרעין עם איראן לא בבריאות טובה, אבל עדיין חי".

במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה לאחר פגישת שרי האיחוד האירופי בבריסל הודיע מוגריני כי אף אחת מהמדינות החתומות על ההסכם – בריטניה, צרפת, גרמניה, רוסיה וסין, לא מתכננת לפנות למנגנון יישוב סכסוכים בשל ההפרות של הרפובליקה האסלאמית, שכוללות חריגה הן בכמות והן באיכות האורניום שהיא מעשירה.

בתוך כך, יו"ר 'כחול לבן' הרמטכ"ל לשער ח"כ בני גנץ גיבה הערב את יריבו הפוליטי והבהיר שבנושא איראן אין פוליטיקה: "הערב חשוב להזכיר לידידינו באירופה שאיראן היא בעיה עולמית, שמאיימת על שלום העולם. בנושא הזה אין פוליטיקה. ישראל אינה יכולה להרשות לאיראן יכולת גרעינית- וכך גם אתם".