הסקר שמתפרסם הערב בדק האם ישתנו תוצאות הבחירות במקרה של חיבורים בשמאל ובימין. בכל מקרה עולה מהסקר כי ליברמן נותר לשון מאזניים ומונע הקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו. וגם, כמה אחוז מהציבור חושב שבני גנץ הוא המתאים ביותר לראשות הממשלה

סקר חדש שמתפרסם הערב (שלישי) מעלה כי ליברמן נותר לשון מאזניים, ועדיין מונע הקמת ממשלת ימין בראשות נתניהו. מהסקר שמתפרסם הערב ב'חדשות 12' עולה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, גוש הימין וגוש המרכז־שמאל היו שווים ומגיעים שניהם ל־55 מנדטים, וליברמן ממשיך להיות לשון המאזניים עם 10 מושבים בכנסת הבאה.

הסקר נערך על ידי מכון מדגם וIPanel וממנו עולה כי מפלגת הליכוד זוכה 31 מנדטים, כחול לבן עם 30, הרשימה המשותפת 11, כאמור, ישראל ביתנו מקבלת 10 מנדטים לפי הסקר הזה, יהדות התורה שומרת על כוחה ומקבלת 8 מושבים, ואילו ש"ס יורדת במנדט אחד ומקבלת 7, העבודה בראשות עמיר פרץ עם 6, הימין החדש 5, איחוד מפלגות הימין 4, מרצ 4, ישראל דמוקרטית של אהוד ברק עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 4 מנדטים. עוד עולה מהסקר כי מפלגת זהות לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 2.3%.

תמונת הגושים לפי הסקר הזה ימין 40, חרדים 15, מרכז שמאל 44, ערבים 11 וישראל ביתנו 10.

הסקר גם בדק האם ישתנו תוצאות הבחירות במקרה של חיבורים אפשריים בשמאל ובימין. כך ענו לשאלה: אם הבחירות היו מתקיימות היום, ומפלגות "העבודה", "ישראל דמוקרטית" ו"מרצ" היו רצות ביחד בראשות עמיר פרץ, יתר המפלגות, כולל המפלגות החדשות, המתמודדות בבחירות הקרובות לכנסת, ללא שינוי, עבור איזו מפלגה היית מצביע? הליכוד – כולנו31, כחול לבן 28, העבודה+מרצ+ישראל דמוקרטית 15, הרשימה המשותפת 11, ישראל ביתנו 11, יהדות התורה 8, ש"ס 7, הימין החדש 5, איחוד מפלגות הימין 4. לא עברו את אחוז החסימה: זהות 1.7%.

במקרה כזה גוש המרכז שמאל נחלש במנדט ומקבל 43 מנדטים, ימין 40, החרדים ללא שינוי עם 15, ערבים 11 וישראל ביתנו 11.

במצב של חיבור במפלגות הימין מפת הגושים לא משתנה אך כחול לבן הופכת להיות המפלגה הגדולה ביותר. לשאלה: אם הבחירות היו מתקיימות היום, ומפלגות "איחוד מפלגות הימין" כולל "עוצמה יהודית" ו"הימין החדש" היו רצות ביחד בראשות איילת שקד, יתר המפלגות, כולל המפלגות החדשות, המתמודדות בבחירות הקרובות לכנסת, ללא שינוי, עבור איזו מפלגה היית מצביע? ענו – כחול לבן 30, הליכוד 28, איחוד מפלגות הימין + הימין החדש 12, הרשימה המשותפת 11, ישראל ביתנו 10, יהדות התורה 8, ש"ס 7, העבודה 6, מרצ 4 וישראל דמוקרטית עם 4 מנדטים. לא עברו את אחוז החסימה: זהות 1.7%.

מפת הגושים במקרה זה: ימין 40, חרדים 15, מרכז שמאל 44, ערבים 11 וישראל ביתנו 10 מנדטים.

הסקר גם בדק את שאלת ההתאמה לראשות הממשלה, לשאלה: מבין האישים הבאים, מי לדעתך הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה? ענו 40% בנימין נתניהו, בני גנץ 28%, אף אחד מהם 22% ולא יודע 10%.

הסקר כאמור נערך ע"י מכון מדגם וIPanel עבור 'חדשות 12' בקרב 508 מרואיינים במדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה. טעות הדגימה המרבית בסקר 4.4%+.