רבבות פקדו את קברו של בעל 'האור החיים' הקדוש ביום ההילולא

היום ואתמול: למרות החום הכבד למעלה מ-150 אלף איש הגיעו לציון הקדוש של בעל 'האור החיים' זיע"א בהר הזיתים בירושלים. מועצת בתי העלמין: השנה חל גידול עצום במספר העולים שעלו להתפלל בציון הקדוש
 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • חוששים מצום יום כיפור? הדבר הזה יתן לכם כח גם הרבה אחרי

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

למרות החום הכבד למעלה מ-150 אלף איש הגיעו בימים רביעי וחמישי לציון הקדוש של בעל 'האור החיים' זיע"א בהר הזיתים בירושלים ביום ההילולא החל בט"ו בתמוז לשפוך שיח ולבקש רחמים על צרות הכלל והפרט. במועצת בתי העלמין בראשות המנכ"ל הרב הלל הורביץ והרב יצחק הנאו מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים, האחראים על סידור וארגון העלייה ציינו כי השנה חל גידול עצום במספר העולים שעלו להתפלל ולהתחנן על צרות הכלל והפרט בציון הקדוש המסוגל לישועות.

המארגנים זוקפים את ההצלחה השנה לשותפות של עיריית ירושלים שביוזמת ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון וסגן ראש העיר הרב יוסי דייטש ומחזיק תיק תרבות תורנית הרב דוד בלומנשטוק, הוקצה תקציב עירוני בסכום של למעלה מ-200 אלף שקל לטובת מימון ההכנות לעליית ההמונים.

סידורי העלייה נעשו בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל מרחב קדם שעשתה הכול על מנת להבטיח את שלומם וביטחונם של העולים. לאור הניסיון של השנים האחרונות שבהם מספר העולים גדל משנה לשנה, הוחלט במשטרה לסגור את שטח הר הזיתים באופן הרמטי לכלי רכב פרטיים. החלטה זו מנעה אנדרלמוסיה. העולים הגיעו בתחבורה ציבורית שסיפקה חברת 'אגד' שהפעילה מספר רב של אוטובוסים שיצאו ממרכז ירושלים להר הזיתים.

גל החום הכבד היווה אתגר מיוחד למועצת בתי העלמין שהשקיע בהקמת עמדות שתיה רבות ואוהל תפילה מוצל למען יוכלו המתפללים לשפוף שיח בנחת וברחבה ולבקש רחמים בזכות 'האור החיים' הקד' על הכלל ועל הפרט. כמו כן יושרו הדרכים ונבנו גשרים מיוחדים עד לציון על מנת להנגיש אותם לציבור. בנוסף נשמרו גדרי הצניעות ונמנעו מכשלות זאת לאור ההדרכה שעברו הסדרנים והשוטרים שנפרסו לכל אורך הדרך אל הציון.

סגן ראש העיר הרב יוסי דייטש: "מה נהדר המראה של קהל הרבבות העולה ללא כל חשש לשפוך שיח בקבר האור החיים הקדוש. השנה יש לנו בעירית ירושלים ביחד עם ראש העיר מר משה ליאון זכות להיות שותפים במימון ההילולא"

מחזיק תיק תרבות תורנית הרב דוד בלומנשטוק: 'אנחנו שמחים להיות שותפים לדבר מצווה של הילולת ה'אור החיים' הקדוש. ושמחים שאכן רבבות עמך בית ישראל זכו לעלות ולהתפלל על קבר הצדיק".

מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים הרב יצחק הנאו: "שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים מועצת בתי העלמין, עיריית ירושלים, משטרת ישראל, סייע לנו להבטיח עליה מסודרת של הקהל הענק. הציבור רואה בחוש את השינוי האדיר שהתחולל בהר הזיתים בשנים האחרונות, שיהודים יכולים לאורך כל ימות השנה לעלות בבטחה להר".

הרב הלל הורביץ מנכ"ל מועצת בתי העלמין הודה באופן מיוחד לראש עירית ירושלים ולסגן ראש העיר הרב יוסי דייטש ולרב דוד בלומנשטוק מחזיק תיק תרבות תורנית, על היוזמה להשתתף במימון ההילולה. כמו כן הודה לכל הגורמים ששותפים בארגון ההילולא; שוטרי ומפקדי מרחב קדם במשטרת ירושלים. למשרד לשירותי דת ולשר הרב יצחק ועקנין ולמנכ"ל המשרד עו"ד פלוס ולרב בן ציון קופרשטוק ולכל המסייעים בידי עם ישראל לעלות להר הזיתים לציון האור החיים הקודש.

"כמו כן תודה מיוחדת לחברת אגד ולמשרד התחבורה הגב' מורן יונה ומר ארז לבחר על העזרה הגדולה בהעמדת אוטובוסים ייחודיים לטובת העולים תחבורה רציפה במשך 24 שעות לטובת העולים.", ציין הרב הורוביץ והוסיף לציין לטובה את חברת אגד המפעילה כל השנה את קו 84 מתחנת גבעת התחמושת להר הזיתים.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

מטורפים: כך ערכו בדיקה איזה רכב חזק יותר מחבירו • צפו
הרב יעקב שלמה לוי עם מסר לסוכות: סוד המחיצה היהודית • צפו
וְתֵיטִיב לָנוּ הַחֲתִימָה • מוצאי יום הק' בחצה"ק באבוב
צילום רחפן: ההכנות לחג הסוכות באלעד - במבט מלמעלה • צפו
וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ: משדר מקפיץ ללא הפסקה עם מיטב להיטי חג הסוכות
חשש: משבר הזהות יביא למאבק על היידישקייט / יוסף טיקוצ'ינסקי
מחייך ושר: הסרטון שהעלה המחבל הנמלט שעות לפני שנתפס
פנינים לחג הסוכות • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
תמונות נדירות: החיילים הקימו סוכות על ג'יפים במלחמת יום הכיפורים
כִּי בַיּוֹם הַזֶּה יְכַפֵּר עֲלֵיכֶם • מראות יום הכיפורים בחצה"ק טשארנאביל
מחבל יידה אבנים על רכב הסעות במזרח ירושלים - ונעצר מיידית
תיעוד מרגש: נכי צה"ל קיבלו ארבעת המינים
שלומי גרטנר מרקיד עם מחרוזת רוק שמחה במיוחד • צפו
לראות בכל נתינה של ד' את הכל • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
גרשי ישראלי בקאבר מותאם לחג: "מאך א ברכה לישב בסוכה"
וְרומַמְתָּנוּ מִכָּל הַלְּשׁונות • יום הכיפורים בחצה"ק ויז'ניץ
סגולות לחג הסוכות • הרב יוסף חיים אוהב ציון
וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ: "לעבעדיג" - מחרוזת שמחה עם גדולי הזמר

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו