לאור פניות רבות מצד תושבי השכונה והמינהל הקהילתי, למרות השלמת עבודות הפיתוח בכביש. סגן ראש העיר יוסי דייטש, המשמש כמ''מ יו''ר מוריה פועל לכך שהעירייה וחברת מוריה ירחיבו הכניסה לשכונת רמת שלמה לארבע מסלולים

סגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש מ"מ יו"ר מוריה, פנה בימים אחרונים למנכ"ל מוריה יואל אבן ולמנהל אגף תכנון שרותי הנדסה, ע"מ לבחון את הרחבת הכניסה לשכונת רמת שלמה לארבע מסלולים. הפניה באה לאור הפניות הרבות ואי שביעות הרצון של תושבי השכונה מהפקקים הנוראיים הנוצרים ביציאה ובכניסה לשכונה מידי בוקר.

יו"ר המינהל הקהילתי הרב עזרא ברגר שהציג את הדברים בפני דייטש המכהן גם כמ"מ יו"ר דרקטריון חברת 'מוריה', אמר כי למעשה לפני מספר שנים הייתה דרישה נרחבת מצד תושבי השכונה להרחיב את הכביש שהיה בזמנו כביש הגישה והכניסה היחידה לשכונה.

"אמנם נכון", אומר הרב ברגר, "שהכניסה הנוספת אותה קידם דייטש בקדנציה הקודמת עד להשלמתה נותנת מענה נוסף. אך עם כל זאת עדיין העומסים הנרחבים נמצאים בכניסה הראשית לשכונה".

דייטש הוסיף והדגיש בפגישה כי במסגרת החלטה שהוא קידם להקמת המחלף בכניסה לרמת שלמה, דבר שיביא לביטול הצומת המרומזרת, אין כל הגיון כי ירידה מהמחלף תתנקז לכביש שהוא בעל נתיב נסיעה אחד. ולשם יתנקזו כל כלי הרכב שיורדים מהמחלף.

כאמור, לאור פגישות העבודה השוטפות עם מנכ"ל מוריה, ובתיאום עם יועצי ראש העיר ומנהל אגף תושי"ה, הוחלט כי למרות השלמת עבודות הפיתוח אחרונות בכביש, עליהם לבחון מחדש את הרחבת כביש הגישה לארבע מסלולים ולביטול מעגל התנועה ברחוב דרוק.

הגורמים המקצועיים שהשתתפו בפגישה, התבקשו להעביר את חוות דעתם המקצועית במהירות האפשרית, בכדי למקסם את הפתרונות התנועתיים שישחררו את הלחץ הכבד בשעות השיא ולאפשר זרימת תנועה מהירה וקלה.