Sraya Diamant/Flash90

חיבור ראשון בשמאל: 'גשר' תחבור ל'עבודה'; הופסקו המגעים עם 'מר"צ'

'גשר' תרוץ יחד עם מפלגת העבודה בבחירות הקרובות ותקבל שלוש מקומות בעשירייה הראשונה. מר"צ: "פרץ חוזר על הטעות של אבי גבאי" • פרץ כינס מסיבת עיתונאים ואמר: "מצאנו את הדרך להתאחד ולבנות בית פוליטי בו יש מקום לכל הישראלים"
 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

יו"ר סיעת "גשר" ח"כ לשעבר אורלי לוי-אבקסיס חברה הערב (חמישי) רשמית לעמיר פרץ ותרוץ במסגרת מפלגת העבודה בבחירות הקרובות. פרץ קיים הערב מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב בה אמר כי "אני עומד בפניכם נרגש, וחש את עוצמת השעה, עוצמת הרגע. אני חש ברגע זה כיצד נוצרת ברית של התחדשות, ברית של תקווה למדינת ישראל".

יו"ר העבודה הוסיף: "מצאנו את הדרך להתאחד ולבנות בית פוליטי בו יש מקום לכל הישראלים". לדבריו מפלגת העבודה תהיה "בית לכל אותן קבוצות שהתסיסה בתוכן הולכת וגוברת ועוד רגע היא תתפרץ ללא שליטה. הקבוצות האלה יתנו לנו את ההזדמנות לתת להן את התשובות הנכונות והצודקות. היום אנו מסתערים על לבבות העם, עם מסרים של אחדות, אהבה, ואחריות משותפת".

פרץ טען כי הקמפיין של מפלגתו בבחירות הקרובות יהיה עם מסרים חיוביים בלבד, לדבריו: "המסע שלנו יהיה מסע של אהבת חינם. לא ניגרר לשיח המתלהם, לא נשתתף בתחרות של מי ממציא משפט יותר פוגעני, לא ניתן לאיש לשכוח את חוסר האחריות שבפתיחת הפצעים, בהרחבת השסעים, כי כאשר פוצעים פצע בליבה של החברה הישראלית לצרכי בחירות, הבחירות מסתיימות – אך הפצע ממשיך לשתות ולדמם".

בשלב זה הציג פרץ את הרכש החדש של מפלגתו ואמר: "אני אומר בהתרגשות ובגאווה גדולה שלצידנו עומדת הגברת אורלי לוי אבקסיס. עם תפיסת עולם רחבה של צדק חברתי ולא של צדקה, של אחריות המדינה לגורלם של הקשישים, הנכים, הזוגות הצעירים, בני העיר ובני הכפר, תושבי הפריפריות וההתיישבות העובדת, מאזרחי אצבע הגליל וקרית שמונה ועד לתושבי עוטף עזה ושדרות".

יו"ר העבודה ציין כי "כפי שהבטחתי בכל מסעותיי האחרונים, במיוחד בפריימריז שזה עתה הסתיימו, המסגרת הפוליטית שנבנית כאן מולנו תשנה את הכללים, החומות של המעברים בין המחנות נופלות עכשיו". לדבריו: "אנחנו הבית הפוליטי שיקלוט אזרחים שרוצים להיות שלמים עם הצבעתם. אנחנו ניצור הזדמנות לבניית ממשלה אחרת. אנחנו נחזיר את התקווה".

יו"ר העבודה הנכנס ניהל בימים האחרונים מגעים עם אישים רבים במערכת הפוליטית ומחוצה לה, כמו אורלי לוי-אבקסיס, ציפי לבני וראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין על מנת להביא לחיבורים עם מפלגות נוספות לצד חיזוק רשימת העבודה במסגרת השריונים האישיים שיש ליו"ר מפלגת העבודה. לבני השיבה בשלילה לפניותיהם של עמיר פרץ ושל אהוד ברק שהזמינו אותה להתמודד עימם, ולפי ההערכות לא תחזור לחיים הפוליטיים.

הערב דווח כי יו"ר העבודה פרץ הודיע ליו"ר מר"צ הנבחר ניצן הורביץ על הפסקת המגעים בין המפלגות הדיווח מקבל משמעות מהודעתו של הורוביץ שמסר בתגובה לחבור כי "עמיר פרץ חוזר על הטעות של אבי גבאי ומרסק את האפשרות לאיחודים בגוש השמאל. במקום איחוד גדול הוא בחר בשיריון קטן"

הורוביץ סיפר כי "באתי לשיחות עם פרץ בלב שלם ובנפש חפצה, במטרה להביא בשורה חדשה ומלהיבה לציבור בישראל". אך הוסיף כי "לצערי, ברגע האמת, החליט עמיר פרץ לחזור על הטעות של קודמו בתפקיד, ובחר לסרב לחיבור בין מר"צ למפלגת העבודה".

עוד אמר יו"ר מר"צ במה שניראה כהשלמה עם העובדה שמר"צ לא תחבור לעבודה בבחירות הקרובות: "הוריתי למטה המפלגה להאיץ את קמפיין מרצ לבחירות הקרובות. לציבור בישראל מגיעה אלטרנטיבה ערכית, לציבור בישראל מגיעה מפלגת שמאל אידיאולוגית גדולה ומשפיעה שתשנה את המציאות ותחזיר לחיינו ערכים של שלום, שוויון וחופש. מר"צ בראשותי פתוחה לחיבורים וצירופים, אך מוכנה ומאורגנת לריצה לבד, בפתק אחד שכולו מרצ".

מנגד ח"כ שלי יחימוביץ שאתמול הודיעה על פרישה מהעבודה, בירכה את הצטרפותה של יו"ר גשר למפלגה ואמרה כי "הצטרפותה של אורלי לוי היא בשורה מצויינת למפלגת העבודה". יחימוביץ' ציינה כי ‫"אורלי היא לוחמת מעולה ואפקטיבית בזירה החברתית, והצטרפותה מחדדת את הקול הצלול של המאבק לצדק, לשיוויון ולגורלם של בני אדם בכל תחומי חייהם. השילוב של עמיר פרץ ושלה הוא תשובה טובה למתלבטים למי כדאי שיתנו את קולם: למי שדואגים לעצמם או למי שדואגים לעמם".

יו"ר כחול לבן בני גנץ מסר: "אני מברך את אורלי לוי על חזרתה למגרש הפוליטי. אורלי היא מנהיגה חברתית, וטוב למדינת ישראל שתהיה בכנסת". לאחר מכן הוציאה כחול לבן תגובה לחבירתה של אורלי לוי למפלגת העבודה וכתבה: "אנו מברכים על כל חיבור שימנע איבוד של אלפי קולות. לאחר הבחירות נקרא לליכוד לאחר עידן נתניהו ולעבודה בראשות פרץ ולוי להצטרף לממשלת האחדות שנקים".

בליכוד מסרו בתגובה להצטרפותה של אורלי לוי לשמאל: "אנחנו ממשיכים שלא להתערב באיך השמאל מחלק את הקולות שלו. כשנחרוג מכך – נודיע".

כתבות קשורות

בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו
זֽוֹעֲקֶֽיךָ תּוֹשִֽׁיעַ • האדמו"ר מטעמעשוואר בנענועים

המיוחדים

חדש באתר

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו