Share on whatsapp

צילום: פלאש 90

נתניהו: "ממשלת לבנון אינה מתנגדת לחיזבאללה ותישא באחריות על כך"

רה"מ אמר את הדברים בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת לבנון השנייה, לדבריו: "לא ניתן חסינות למי שיירו טילים על ישראל גם אם יסתתרו באזורים צפופי אוכלוסייה". עוד אמר: "אינני רוצה להרחיב על פעולות שאנו עושים, ההפתעה תגיע במועדה"
 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (חמישי) בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת לבנון השנייה שנערך בהר הרצל בירושלים, במהלך נאומו בטקס אמר: "לא ניתן שום חסינות למי שיירו טילים על ישראל גם אם יסתתרו באזורים צפופי אוכלוסייה. נעשה הכל כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע, אבל לא ניתן חסינות למשגרי הטילים ומשלחיהם – לא בלבנון, לא בעזה ולא בשום מקום". ראש הממשלה אמר כי "העיקרון שמנחה את הממשלה בראשותי הוא פשוט – הקם להורגך השכם למנוע את התחמשותו".

נתניהו הטיל את האחריות על המצב בלבנון על הממשלה המקומית, לדבריו: "ממשלת לבנון אינה מביעה התנגדות להתבססות הצבאית של חיזבאללה בשטחה. גם היא תישא באחריות לתוקפנות הזאת". הוא הוסיף: "אם נאלץ לצאת למלחמה נוספת נפעל בעוצמה כבירה ונבטיח את ניצחוננו".

ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לסוגיה האיראנית ואמר: "היום שוב ראינו את התוקפנות האיראנית באה לידי ביטוי במי המפרץ הפרסי. הגיע הזמן שהעולם הנאור כולו יבין את חומרת הסכנה של איראן וחיזבאללה. הגיע הזמן שהעולם כולו יתייצב נגדם". נתניהו הוסיף כי "אפילו אם נצטרך לעמוד לבדנו מול איראן וגרורותיה – נעשה זאת. לצערי זה עדיין לא קורה במידה המספקת, וכבר אמרתי שאפילו אם נצטרך לעמוד לבדנו מול איראן וגרורותיה – נעשה זאת. כך אנחנו פועלים בסוריה כדי למנוע התבססות של כוחות איראניים שם. לא נאפשר לבנון שנייה בסוריה".

"במבצע "מגן צפוני" ניטרלו את מנהרות הטרור שחיזבאללה חפר במשך שנים לשטחנו". המשיך נתניהו, "אינני רוצה להרחיב כאן על פעולות אחרות שאנו עושים. ההפתעה תגיע במועדה. איננו ששים אלי מלחמה, אבל אם זאת תכפה עלינו אנחנו נכה באויבינו מכה ניצחת".

"לגבי האתגר האיסלאמיסטי אנחנו פועלים ללא הרף לסכל את מאמציה של איראן להזרים כספים ונשק לחיזבאללה. ברור לכולכם שבלעדי צינור החמצן האיראני, החיזבאללה לא יוכל להתקיים זמן רב. ברגע שתוציא את הפיגומים האיראניים ממנו הוא יקרוס. אבל המאבק נגד התוקפנות האיראנית הוא לא רק שלנו, הוא צריך להיות מאבק של העולם כולו".

לגבי הטילים המדויקים הנמצאים בידי חיזבאללה אמר ראש הממשלה: "אני מבקש להבהיר עיקרון נוסף חשוב מאוד בעיני שהרמטכ"ל גם הוא הדגיש אותו לאחרונה. לא ניתן שום חסינות למי שיירו טילים על ישראל גם אם יסתתרו באזורים צפופי אוכלוסייה. נעשה הכל כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע, אבל לא ניתן חסינות למשגרי הטילים ומשלחיהם – לא בלבנון, לא בעזה, לא בשום מקום".

"ממשלת לבנון אינה מביעה התנגדות כלשהי להתבססות הצבאית של חיזבאללה בשטחה. גם היא תישא באחריות לתוקפנות הזאת. מול אמירות הרהב של נסראללה שבוודאי שמעתם אותם בימים האחרונים, אומר רק זאת – אם נאלץ לצאת למלחמה נוספת נפעל בעוצמה כבירה ונבטיח את ניצחוננו".

כתבות קשורות

טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו

תגובה אחת

 1. כתוב בתורה 'כל מקום אשר תדרוך כף רגלכם בו לכם יהיה
  מן המדבר והלבנון מן הנהר נהר פרת ועד הים האחרון יהיה גבולכם'
  ולכן גם לבנון שייכת לעם ישראל ולא רק יהודה שומרון ובקעת הירדן

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן