צילום: צילום: אילוסטרציה

בני ברק: העירייה ונת"ע הגיעו למתווה שיאפשר עבודות ברכבת הקלה בשבת

ראש העיר רובינשטיין נועד השבוע עם מנכ"ל נת"ע והשניים סיכמו על מתווה שיאפשר את עבודות חפירת הרכבת הקלה בשבתות מתחת לעיר בעוד כשנתיים. העירייה בתגובה: "המתווה יהיה בכפוף לפסק הלכה שיינתן על ידי סמכות הלכתית המקובלת על כל הזרמים"
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין נועד השבוע עם מנכ"ל נת"ע יהודה ברון והשניים סיכמו על מתווה שיאפשר את עבודות חפירת הרכבת הקלה בשבתות מתחת לעיר. כך דווח ב'חדשות 12'. לפי הדיווח התנגדות של העירייה לעבודות בשבת הביאה את חברת נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) להודיע לעיריית בני ברק כי הרכבת הקלה לא תיחפר מתחת לעיר. אולם כעת הגיעו השניים למתווה שיאפשר את עבודות החפירה בעוד כשנתיים.

לפי המתווה, העובדים שיבצעו את החפירה יהיו לא יהודים ופינוי הפוסלת יהיה רק לאחר השבת,כמו כן פירי החפירות יכוסו בברזנטים כדי שהתושבים יצטרכו לראות עבודות בשבת, שלדיברי חברת נת"ע – צריכות להתבצע בשבת קודש מטעמי בטיחות.

מסע אל בטן האדמה: מנהרות הרכבת הקלה במעמקי בני ברק נחשפות • צפו

בעיריית בני ברק מסרו בתגובה: "השיחה עם הוועדה לתשתיות לאומיות, משרד התחבורה ונת"ע הייתה חיובית ובאווירה טובה והצדדים סיכמו ביניהם להמשיך בהידברות. עם זאת יודגש כי לא הושגו עדיין הסכמות מחייבות, אלה תתקבלנה אך ורק בכפוף לפסק הלכה שיינתן על ידי סמכות הלכתית המקובלת על כל הזרמים".

הקרב על השבת בבני ברק: העירייה לא תספק מים לעבודות

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן