על פי סקר שמתפרסם הבוקר אולם נערך לפני ההודעה על הצטרפותה של אורלי לוי־אבקסיס למפלגת העבודה, איחוד בין העבודה למרצ היה בא על חשבון מפלגת כחול לבן בראשות גנץ ולא היה מביא לגוש המרכז - שמאל קולות חדשים מהימין

סקר חדש שמתפרסם הבוקר (שישי) מעלה כי איחודים במפלגות השמאל והמרכז לא צפויים להוסיף אפילו מנדט אחד לגוש. מהסקר שמתפרסם הבוקר בעיתון 'מעריב' וב'103', ונערך לפני ההודעה על הצטרפותה של אורלי לוי־אבקסיס למפלגת העבודה, עולה כי אילו הייתה העבודה בראשות פרץ מתאחדת עם מר"צ לקראת הבחירות לכנסת ה־22, היה האיחוד ביניהן מוביל ל־13 מנדטים. ישראל דמוקרטית, מפלגתו החדשה של אהוד ברק, הייתה מקבלת בתרחיש זה 4 מנדטים, כך שהאיחוד היה מניב 17 מנדטים. אולם הגידול של העבודה היה בא, על פי הסקר, על חשבון מפלגת כחול לבן בראשות גנץ – כך שאינו מביא לגוש המרכז־שמאל קולות מהימין.

עוד עולה מהסקר כי בתרחיש הרגיל, שבו העבודה, מרצ ומפלגת ברק מתמודדות לחוד, הליכוד מובילה על כחול לבן עם 32 מנדטים, כחול לבן יורדת ל 29, הרשימה המשותפת 10, ישראל ביתנו עם 9 מושבים, ש"ס שומרת על כוחה ומקבלת 8 מנדטים, יהדות התורה 7, מפלגת הימין החדש בראשות בנט ושקד מקבלת 6 מושבים, העבודה (כאמור לפני האיחוד עם לוי-אבוקסיס) 6, מר"צ עם 5 מושבים, איחוד הימין 4, גם מפלגתו החדשה של אהוד ברק 'ישראל דמוקרטית' על גבול אחוז החסימה עם 4 בלבד. בחלוקה לגושים: הימין – חרדים: 57, המרכז – שמאל – משותפת: 54, ליברמן: 9.

מנתוני הסקר שערך רפי סמית עולה כי במקרה שהעבודה ומרצ היו מתאחדות, עדיין יהיו כל התוצאות זהות, למעט המפלגה מאוחדת של העבודה ומרצ שהייתה מקבלת 13 מנדטים (לעומת 11 כשהן רצות בנפרד). במקרה זה כחול לבן תרד ב־2 מנדטים, כלומר תמונת הגושים לא משתנה גם אז.