יו"ר ישראל דמוקרטית אמר במהלך כנס בחירות על החיבור בין השניים כי "אני מקווה שזה לא בלתי הפיך, השותפות ביניהם היא צעד שעלול לסגור את הגולל על העבודה לטובת הקמת מפלגת נישה חברתית". לדבריו, המחנה הדמוקרטי חייב להתאחד

במהלך כנס בחירות שהתקיים הבוקר (שישי) בקיבוץ עין שמר התייחס יו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק להכרזתו של יו"ר העבודה עמיר פרץ על הצטרפותה של יו"ר גשר אורלי לוי אבקסיס למפלגתו ואמר כי "אני מקווה שזה לא בלתי הפיך, השותפות ביניהם היא צעד שעלול לסגור את הגולל על העבודה ועל החזון והמורשת של המפלגה שהקימה את המדינה, לטובת הקמת מפלגת נישה חברתית, לא ימין ולא שמאל שלמעשה מוותרת על החלפת השלטון".

עוד אמר באירוע כי הוא חושב ש"הוויתור על הדגל המדיני-חברתי והפרשנות היותר גדולה של הדגל הכלכלי, הוא איבוד כיוון שיחזור אל המחנה כ'בומרנג'". לטענתו, "אין לנו דרך בהחלפת הברית הבלתי קדושה של נתניהו והכהניסטים, אלא להתמודד על כל רוחב החזית, על כל החזון ועל כל הטווח שממשלה צריכה לעסוק בו".

סקר חדש: איחודים לא יוסיפו מנדטים לגוש השמאל

יו"ר ישראל דמוקרטית דיבר על חשיבות האיחוד בגוש השמאל ואמר "טובת הגוש הייתה ונותרה איחוד רחב של כל הכוחות שבו". לדבריו: "ניצחון זה לא הדבר הכי חשוב זה הדבר היחידי שחשוב. המחנה הדמוקרטי חייב להתאחד – לא כי הוא מחנה שכולם חושבים בו אותו דבר מותר שיהיו לנו הבדלי עמדות אבל המחנה הזה חייב ולרדת לזירה ככוח אחד כדי להחליף את הממשלה הרעה הזאת".

הבוקר תקף יו"ר מר"צ, ניצן הורוביץ, את יו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ על האיחוד בין העבודה עם אורלי לוי-אבקסיס ואמר כי פרץ: "ריסק את האפשרות לאיחוד גדול בשמאל". לדבריו: "אני באתי לשיחות בנפש חפצה, אך כשהיה צריך לפעול במנהיגות הוא סירב".

בראיון ל'גל"צ הבוקר אמר הורוביץ: "עמיר פרץ הודיע על כך שהוא סוגר את הדלת על איחוד גדול בשמאל, בשביל שריון קטן מימין, בכך הוא מרסק את האפשרות לאיחודים גדולים בשמאל ולאלטרנטיבה שלטונית". לדבריו: "הוא חוזר על הטעות של גבאי".

הורוביץ סיפר על המו"מ בינו לעמיר פרץ: "אני באתי לשיחות עם פרץ בנפש חפצה, במטרה למקסם את הקולות ולתקן את הטעות שעשה אבי גבאי בבבחירות הקודמות, להביא בשורה לציבור. ניהלנו כמה שיחות אבל כשהיה צריך לפעול במנהיגות הוא סירב לחיבור הזה". לטענתו של הורוביץ – פרץ לא שולל, ואפילו שוקל, להצטרף לממשלת נתניהו: "בפירוש בשיחותינו הוא (פרץ) אמר שהוא שוקל ויש לו כוונה כזו. הממשלה זה מבחינתו היעד, וזה מה שעומד בבסיס הסירוב שלו לאיחוד".

לגבי חיבור עם רשימתו של אהוד ברק "ישראל דמוקרטית" סירב הורוביץ לענות מפורשות ואמר: "כל המטרה של הפעילות שלנו ושל הקמפיין זה הקידום של הערכים שלנו, לא כיסאולוגיה. להציב כאן אלטרנטיבה אידיאולוגית".