יו"ר מפלגת העבודה שולל איחודים נוספים בגוש השמאל: "חיבור כזה מקים את החומות שמונעות מאוכלוסיות נוספות להתחבר אלינו". הצהיר: "לא אשב עם נתניהו תחת כתב חשדות". שפיר מאיימת: "בלי חיבורים בשמאל - אפרוש"

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ שולל איחודים נוספים בגוש השמאל ומבהיר הבוקר (ראשון) כי לא יחבור למרצ או למפלגת "ישראל דמוקרטית" של אהוד ברק לקראת הבחירות הקרובות. "אין שום סיכוי לחבור לאהוד ברק או למרצ. חיבור כזה מקים את החומות שמונעות מאוכלוסיות נוספות להתחבר אלינו, אוכלוסיות שרוצות להיות חלק מאיתנו, חלק מהמהפך שכל כך נדרש".

בראיון ל'גלי צה"ל' התייחס פרץ גם להאשמות לפיהן הוא מתכוון להיכנס לממשלת נתניהו: "יכולתי לכנות את זה כשקר גס. לא היה רגע שבו גמגמתי לגבי זה – לא אשב עם נתניהו תחת כתב חשדות". פרץ התייחס גם לפרסומים על המגעים עם ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין ואמר: "את המשא ומתן שאני עושה עם אנשים כל כך טובים אני עושה בצורה מכובדת ושקטה – כשיהיה לי מה להגיד, אגיד".

בכיר במפלגת העבודה צוטט ב'חדשות 10' אומר כי במהלך השבוע יציג פרץ, מצטרפים חדשים לרשימה, המהווים דמויות מוכרות ומשמעותיות בחברה הישראלית. ב'ישראל היום' דווח כי במפלגת העבודה פתחו במגעים עם ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, בניסיון לצרף אותו לרשימה לכנסת הבאה במסגרת שריון. במפלגה שואפים להציב את דיסקין כדמות הביטחונית הבכירה במפלגה.

חברת הכנסת סתיו שפיר תקפה את פרץ ודורשת חיבורים נוספים: "זו תהיה טעות קשה אם פרץ לא יפעל לאיחוד עם מרצ או ישראל דמוקרטית, זה יהיה כמו לתת לנתניהו את השלטון במתנה", אמרה ואף רמזה כי תפרוש "אם המפלגה שלי תחליט להתאבד". ב'ווינט' דווח כי בכירים בעבודה העריכו כי אם פרץ לא יוביל לחיבורים נוספים – שפיר ומועמדים נוספים יפרשו מהמפלגה ויצטרפו למרצ או לברק.