משרד החוץ בירושלים. צילום: ויקיפדיה

בוטלה השביתה במשרד החוץ: "צעד חשוב לחיזוק שירות החוץ"

לאחר שהבוקר הודיעו כי ישביתו את הנציגויות עקב המשבר התקציבי במשרד החוץ, כעת מודיעים בועד העובדים כי הושגו הסכמות בין הצדדים. לפי המתווה שהושג יידרשו העובדים להציג קבלות רק על 50% מההוצאות שלהם במסגרת עבודתם
 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

הנהלת משרד האוצר ונציגי עובדי משרד החוץ הגיעו היום (ראשון) להבנות שיאפשרו את ביטול השביתה שתוכננה השבוע. לפי המתווה שהושג בין הצדדים יידרשו העובדים להציג קבלות על 50% מההוצאות שלהם במסגרת עבודתם בלבד ויוכלו לקבל החזר מבלי להציג קבלות בגין המחצית השנייה של ההוצאות. בשנת 2022 יצטרכו להציג קבלות כנגד 70% מההוצאות. במקור דרש משרד האוצר כי החל מה-1 אוגוסט יציגו נציגי משרד החוץ בחו"ל קבלה בגין כל הוצאה שהוציאו.

שר החוץ ישראל כ"ץ בירך על ההסכם שהושג ומסר: "הסכם זה הינו צעד חשוב בדרך לחיזוק שירות החוץ ועובדיו ויסייע לנציגי ישראל בחו"ל לעמוד במשימות המאתגרות שלפנינו". כ"ץ הוסיף: "אני מבקש להודות לגורמים בהסתדרות ומשרד האוצר שהביאו לסיומו של סכסוך העבודה".

כזכור, הבוקר הודיע ועד העובדים של משרד החוץ כי בשבוע הקרוב יושבתו לסירוגין כל נציגויות ישראל בעולם. לפי ההודעה – ההחלטה התקבלה בעקבות מכתב ששלחו ביום שישי 90 ראשי נציגויות וצירים ליו"ר הוועד המדיני במשרד. במכתב קראו החותמים להשבית את הנציגויות במחאה על "שחיקתו עד דק של מעמדו של משרד החוץ, הקיצוץ האגרסיבי בתקציב הפעולות של נציגויות ישראל בעולם והפגיעה הקשה בזכויותיהם של נציגיה הדיפלומטיים של ישראל".

במכתב חריף ששיגרו ליו”ר ועד העובדים, דנה בנבנשתי־גבאי, כתבו הבכירים: “בהתנהלותה הנוכחית, גורמת מדינת ישראל לחיסול המערך הדיפלומטי המקצועי, ועומדת להפוך את ישראל למדינה היחידה שאיננה מנהלת יחסי חוץ בצורה סדורה. אין להשלים עם כך, לא ברמה הלאומית ולא ברמה המקצועית”. בין החותמים על המכתב גם עליזה בן נון, שגרירת ישראל בצרפת, ג’רמי יששכרוף, שגריר ישראל בגרמניה, אנה אזארי, שגרירת ישראל בפולין, רן גידור, שגריר ישראל בקמרון, ועוד.

במכתבם קוראים אנשי משרד החוץ לוועד לעמוד על כך שמשרד האוצר ייכנס לדיונים אינטנסיביים עם אנשי המשרד, על מנת למנוע את הקיצוץ, בין היתר בתקציבי הייצוג, המאפשרים לנציגי ישראל בעולם לנהל קשרים עסקיים, ביטחוניים ודיפלומטיים עם המקומיים. בסוף המכתב קוראים החותמים לוועד למנוע את הקיצוץ, ומציעים “בכאב רב, כי ועד העובדים יורה על השבתת נציגויות ישראל בעולם”.

כתבות קשורות

הכנסת אישרה: השבים מ-18 מדינות נוספות יחויבו בבידוד מלא
צדיק בא לעיר: מרן האדמו''ר מויז'ניץ בעיר חיפה
המחבל מצומת תפוח הורשע ברצח יהודה גואטה הי"ד
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי יעקב משולם אורנשטיין זצוק"ל, בעל הישועות יעקב
הגר"ח רבי השיא את נכדתו, רבנים ואישי ציבור עלו לברך • גלריה
שריפה גדולה סמוך לירושלים: כביש 1 נחסם; תושבים פונו מהבתים • צפו
מעמד נרגש בסיום השנתי של מנו"ף בעיריית ב"ב באמצעות 'איגוד הסמינרים'
מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר התכנסו בקזחסטאן
מעמד כבוד התורה וחלוקת פרסים בישיבת עץ חיים באבוב ב"ב
"תסתלקו מכאן": החרדים הגיעו לראות נכס בישוב הצפוני וגורשו בבושת פנים • צפו
העיר אלעד לובשת חג לקראת השבת ההיסטורית בראשות האדמו"ר מויז'ניץ
באירוע ענק: חגיגת הכנסת ספר התורה השביעי של ילדי ישראל • 100 רגעים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן