ראש צוות השלום של הבית הלבן יבקר ישראל, סעודיה, ירדן, איחוד האמירויות ובקטאר. האמריקנים מעוניינים לקדם קרן בין-לאומית שתמוקם בבחריין ותעסוק בקידום הכלכלה הפלסטינית. כמו כן, קושנר יעסוק גם בחלק המדיני של תוכנית השלום

יועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית, ג'ארד קושנר, צפוי לערוך בשבוע הבא סדרת ביקורים במזרח התיכון בניהם בישראל סעודיה וירדן במטרה לדון על המשך קידום תוכנית השלום של הבית הלבן. כך דווח הערב (ראשון) ב'חדשות 13' מפי בכירים בממשל האמריקני. אחד מהם ציין כי מטרת הנסיעה היא להמשיך את המגעים עם ישראל ומדינות האזור לגבי החלק הכלכלי של תכנית השלום שהוצגה בוועידה בבחריין לפני כחודש. כמו כן, אחרי שהחלק הכלכלי של תוכנית השלום כבר פורסם, בהחלט ייתכן שהביקור של קושנר יעסוק גם בחלק המדיני של תוכנית השלום.

בנוסף, האמריקנים מעוניינים לקדם במהלך הביקור של קושנר באזור את הקמת הקרן הבין-לאומית שתממן את החלק הכלכלי של "עסקת המאה". לפני כשבועיים נפגש קושנר עם שר האוצר האמריקני ועם נשיא הבנק העולמי בנושא.

לפני מספר ימים פגש קושנר את שר החוץ של בחריין שייח' חאלד בן-אחמד אל-חאליפה. הבכיר בבית הלבן ציין כי ארה"ב הציעה כי הקרן הבין-לאומית שתעסוק בקידום הכלכלה הפלסטינית תמוקם בבחריין. הבחריינים מסכימים לכך וקושנר רוצה לקבל את ברכת הדרך משאר מדינות ערב. יועצו הבכיר של טראמפ גם מעוניין לדון עם מנהיגי מדינות ערב לגבי היקף התרומות שהם יהיו מוכנים לתת לקרן לצורך פרוייקטים כלכליים בגדה המערבית ורצועת עזה.

השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, אמר לפני כמה ימים כי קיימת אפשרות שהחלק המדיני של התוכנית יוצג לפני הבחירות בישראל, שיערכו ב-17 בספטמבר, אך באותה מידה גם ייתכן והיא תוצג לאחר הבחירות. "עדיין לא התקבלה החלטה, והנשיא טראמפ הוא זה שיכריע", אמר.