בכיר במשרד המודיעין האיראני אמר כי משמרות המהפכה חשפו רשת ריגול שהפעילה סוכנות הביון האמריקנית במדינה ועצרו 17 סוכנים. לפי דיווחים בתקשורת האיראנית - חלקם כבר נידונו לעונש מוות. מהבית הלבן טרם נמסרה התייחסות לדברים

משמרות המהפכה של איראן הודיעו הבוקר (שני) כי הצליחו לחשוף רשת ריגול ענפה של CIA שפעלה ברפובליקה האסלאמית ובעקבות כך עצרו 17 סוכנים פעילים. בדיווחים בטהרן נמסר כי כל החשודים, "מרגלים מאומנים היטב", נמצאים במעצר ועל חלקם נגזר עונש מוות. מהבית הלבן טרם נמסרה התייחסות לדברים. בכלי תקשורת המקומיים נמסר כי משרד המודיעין האיראני מאשר את הפרטים. המשרד מסר כי 17 החשודים כבר הובאו בפני משפט וחלקם יוצאו להורג בתקופה הקרובה במסגרת חשיפת מעשיהם. בשלב זה לא ניתן לאמת את טענותיה של טהראן,

תיעוד דרמטי: האיראנים השתלטו על מכלית בריטית בלב ים • צפו

היום אמר ראש ממשלת יפן שינזו אבה כי טוקיו תעשה כל מאמץ בכדי לצמצם את המתיחות בין ארצות הברית לאיראן, לפני שתגיב לבקשתו של ממשל טראמפ לשלוח כוחות כדי להגן על נתיבי השיט הבינלאומיים במפרץ.

הדיווח מגיע ברקע המשבר בין בריטניה ואיראן כאשר השתלטו האיראנים על מכלית נפט של חברה בריטית. על המכלית היו 23 אנשי צוות, לפי גרסת האיראנים, שזכתה לתגובה חריפה מצד שר החוץ הבריטי ג'רמי האנט, מכלית הנפט "נתקלה" בספינת דייגים איראנית, והייתה מעורבת ב"תאונה" שדווחה מיד לשלטונות. אלה "נאלצו" לגרור אותה לשטחם, לאחר שהספינה הבריטית התעלמה מקריאות האזהרה. טהרן מאשימה את בריטניה ב"פיראטיות" במימי המפרץ הפרסי.

איראן טוענת: עצרנו רשת סוכני CIA שפעלה במדינה

לדברי שלושה בכירים, בימים האחרונים, עם ההתפתחויות במפרץ, הנשיא נשמע תקיף יותר ויותר בנוגע לאיראן. עד כה טראמפ הדגיש את רצונו בפתרון דיפלומטי למשבר עם טהרן, וכזכור אף נסוג ברגע האחרון מתוכנית לתקוף מטרות איראניות בחודש שעבר. אלא שלדברי אותם מקורות, לנוכח המתיחות הנמשכת נדמה כי הנשיא שם פחות משקל על האפשרות למשא ומתן.