אג'י רצח את החייל במאי 2018. בית המשפט הצבאי גזר על אסלאם נאג'י שמונה חודשי מאסר נוספים בגין שיבוש הליכי משפט ו-258 אלף שקלים פיצוי למשפחתו של לוברסקי. אביו של רונן: "בושה, קיבלנו הוכחה נוספת שמשתלם לרצוח ישראלים"

בית המשפט הצבאי שליד מחנה עופר גזר היום (שני) מאסר עולם ועוד שמונה חודשים על המחבל אסלאם נאג'י, שהורשע ברצח לוחם דובדבן רונן לוברסקי במאי 2018. לעונשו נוספו שמונה חודשי מאסר בגין שיבוש הליכי משפט, ונפסקו 258 אלף שקלים פיצוי למשפחתו של רונן לוברסקי – מקסימום הפיצוי בהליך הפלילי. עם קבלת גזר הדין, בני המשפחה צעקו באולם המשפט "בושה".

אביו של רונן, ולדימיר, אמר לאחר הדיון: "ביזיון ובושה למערכת המשפט הישראלית. היום כל המחבלים הפוטנציאלים קיבלו הוכחה נוספת שזה מאוד משתלם לרצוח ישראלים". לפני השמעת גזר הדין אמר ולדימיר "היינו רוצים עונש מוות. את רונן זה לא יחזיר, אבל זה לא מתוך נקמה – זה כדי להציל חיים". אחיו של רונן, אריק, אמר כי הוא חש "אכזבה עמוקה ממערכת המשפט. שאזרחי מדינת ישראל ידעו שהמחבלים הולכים לקייטנה בכלא".

בג"ץ אישר: בית המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי"ד ייהרס בשלמותו

עורך הדין מוריס הירס, שייצג את משפחת לוברסקי, הסביר כי "הדרישה לפיצוי הייתה בשביל למנוע ממנו את המשכורת שלו מהרשות הפלסטינית. בית המשפט דחה את זה, ולא מכבד אותנו, היה צריך לקחת לו את המשכורת. פשוט בושה מה שקורה פה". המשפחה דרשה להשית על המחבל פיצוי כספי בשווי הסכום שהוא עתיד לקבל מהרשות הפלסטינית בזמן המאסר, המוערך בכ-5 מיליון שקל – ובית המשפט דחה את הבקשה ופסק פיצויים על סך 258 אלף שקל.

תיעוד ממצלמת הקסדה: הפעילות שבסיומה נהרג לוחם דובדבן

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר בתגובה לגזר הדין כי "גזר דין מוות הוא העונש הצודק והנכון לרצח שתכנן מראש המחבל המתועב לפרטי פרטים. חבל שראש הממשלה נתניהו כבר ארבע שנים מטרפד את דרישתנו לחוקק חוק עונש מוות למחבלים. המחבל המתועב ייכנס לכלא בישראל ויזכה לתנאים מפליגים, ומשפחתו תקבל קצבה חודשית מהרשות הפלסטינית. אם לא די בכך, אותו מחבל מתועב יכנס לכלא בידיעה שהוא עשוי להשתחרר בעסקת החילופין הראשונה".