צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

ועדת הכספים אישרה גידול בתקציב ועדת הבחירות

ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, אישרה את בקשת ועדת הבחירות להגדלת תקציבה לקראת הבחירות לכנסת ה–22. התקציב יעמוד על 329 מיליון ₪. התקציב המעודכן לאחר התוספת מגלם תוספת של כ-46 מיליון ₪ (כ-16%) לעומת התקציב המקורי שאושר לוועדה

ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, אישרה היום (שני) את בקשת ועדת הבחירות להגדלת תקציבה לקראת הבחירות לכנסת ה–22. התקציב יעמוד על 329 מיליון ₪. במשרד האוצר ביקשו לאשר בשלב ראשון 303 מיליון ₪ בלבד, ולאשר תוספת נוספת בהמשך במידת הצורך. חברי הוועדה החליטו לאשר את הבקשה במלואה, לאור הצגת הצרכים המופרטת מצד ועדת הבחירות, וכך שכלל הצדדים הודו כי הוועדה נוהגת באחריות כלכלית, ומחזירה כספים שאינה עושה בהם שימוש.

התקציב המעודכן לאחר התוספת מגלם תוספת של כ-46 מיליון ₪ (כ-16%) לעומת התקציב המקורי שאושר לוועדה ועמד על 283 מיליון ₪, והיה זהה לתקציב הוועדה בבחירות לכנסת ה-21. כ-12 מיליון ₪ מתוך התוספת, הינם עודפי תקציב, שוועדת הבחירות לא עשתה בהם שימוש בתקציב הבחירות לכנסת ה-21, ומועברים לתקציב הבחירות הקרבות. כך בפועל עומדת התוספת על 34 מיליון ₪, המהווים כ-12% לעומת התקציב המקורי.

בקשת ועדת הבחירות המרכזית נומקה בכך ש"להבדיל ממערכת בחירות "רגילה" בה ההכנות לבחירות מבוצעות במהלך השנים שבין בחירות לבחירות על פי תכנית רב-שנתית, שבאה לידי ביטוי גם בחלוקת התקציב הנדרש להכנות על פני מספר שנים, הפעם הזו, מועמסות כל הדרישות התקציביות על התקציב הנוכחי. כמו כן, הכניסה למערכת הבחירות לכנסת ה- 22, מלווה בקשיים מיוחדים הנובעים מסמיכות הזמנים בין מערכות הבחירות, ויש לכך השלכות תקציביות".

4 תגובות

בושה וחרפה !!! משה גפני!!!
האזרחים עובדים בשכר מינימום לממן שכר גבוה
לבחירות בשביל שיתעללו בהם עוד קדנציה
הרי אתה לא הצבעת במליאה בעד השוואת
קצבאות הנכים והזקנים לשכר מינימום.

בושה וחרפה האזרחים צריכים לעבוד 40 שנה בשביל מליון שקל אחד ופה בבחירות מבזבזים 400 מליון סתם ככה אוכלי חינם כל החברי כנסת האלו !!!

על מה אתם מדברים??!!
החכי"ם הינם שלוחיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל.
הנושא כאן הוא לא אינטרסים וחשבונות אלא "ועשית ככל אשר יורוך"

למיכאל – משה גפני ממש לא התייעץ עם רבותיו האם להעלות
את עלות הבחירות על חשבוננו…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *