פעוט כבן חצי שנה נשכח ברכב ברחוב חזון איש במודיעין עילית ואותר ע"י בני משפחתו כשהוא ללא הכרה. חובשי מד"א וחובשי איחוד הצלה ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות אך בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. הפעוט נשכח במשך שעות


צילום: דוברות מד"א

פעוט כבן חצי שנה נשכח ברכב ברחוב חזון איש במודיעין עילית בתוך רכב למעלה מ-3 שעות. כונני מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה והוא פונה לביה"ח אסף הרופא כשמצבו מוגדר אנוש אך בבית החולים נקבע מותו.

מדוברות מד"א נמסר: התקבל דיווח על תינוק ששהה ברכב סגור וחולץ שהוא מחוסר הכרה במודיעין עילית. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ופעולות החייאה בתינוק כבן חצי שנה שלאחריהם הוא פונה לבית החולים אסף הרופא.

פראמדיק מד"א אורי גבריאל וחובש רפואת חירום במד"א שמואל מונק סיפרו: "מדובר באירוע טראגי קשה. ראינו רכב עם דלתות פתוחות שמתוכו חולץ תינוק כבן חצי שנה לאחר ששהה ברכב סגור. אנשים במקום הכניסו את התינוק לתוך מבנה של בית כנסת סמוך והתחילו להעניק לו סיוע ראשוני. הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני מכת חום. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות ממושכות".

אהרון ולדשיין חובש באיחוד הצלה סיפר: "לדברי בני המשפחה הפעוט כבן חצי שנה נשכח ברכב בבוקר וכשהגיעו בצהריים הוא היה ברכב ללא דופק ונשימה. ביצענו בו פעולות החייאה".

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה קוראים לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות ולא לצאת מכלי הרכב לפני שמוודאים שלא נשארו ברכב ילדים או פעוטות ולא להשאיר ילדים בכלי רכב אפילו לא לרגע. כמו כן מומלץ לעוברי אורח בפרט בימי הקיץ החמים לבדוק בכלי רכב חונים באם לא נשכחו ילדים או פעוטות מה שעלול להסתיים באסונות.