צילום: משרד המנהיג באיראן

חמינאי: "הלחץ על איראן לא ישפיע על הסוגיה הפלסטינית"

בכירים באיראן ובהם חמינאי נועדו עם בכירי חמאס בביקורם ברפובליקה ותקפו את תכנית המאה של טראמפ: "היא תמחק את זהות הפלסטינית". הבכירים הביעו תמיכה בארגון הטרור: "הלחץ של העולם לא ישפיע על התמיכה בכם"

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

עלי חמינאי, המנהיג העליון של איראן, נפגש היום (שני) באיראן עם סלאח אל-עארורי, סגנו של מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה והעומד בראש משלחת של הארגון שהגיעה בתחילת השבוע לסבב פגישות בטהראן. במהלך הפגישה, חמינאי בירך את ארגון חמאס ואמר: "ניצחון על האויב יושג רק באמצעות מאבק והתנגדות. הסכסוך הישראלי-פלסטיני יסתיים בסופו של דבר כשהפלסטינים עם ידם על העליונה", והוסיף כי "הלחץ על איראן לא ישפיע על תמיכת איראן בסוגיה הפלסטינית".

לדברי חמינאי, "עסקת המאה" של ממשל טראמפ לפתרון הסכסוך בין ישראל לפלסטינים היא "מזימה מסוכנת" שנועדה להשמיד את הזהות הפלסטינית באמצעות כסף. "זה הדבר הראשון שאליו צריך להתנגד ולא לאפשר את השמדות הזהות הפלסטינית", אמר מנהיגה של איראן.

בסוכנות הידיעות הרשמית אירנ"א דווח כי הביקור של משלחת חמאס בטהראן מגיע אחרי ביקורו של חבר הפרלמנט הבכיר אמיר עבדלליהאן בלבנון בשבוע שעבר, אז הוא נפגש עם מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה. טהראן תומכת בשני הארגונים.

אמש כמאל קאראזי, ראש המועצה האסטרטגית ליחסי החוץ של אירן, נפגש גם עם ראשי הזרוע המדינית של החמאס ודן איתם על הידוק הקשר בין הרפובליקה האסלאמית לארגון הטרור. "בעזרת ההתנגדות של העם הפלסטיני והמשך ההתנגדות גם בדורות הבאים נגיע בסופו של דבר לניצחון פלסטיני", אמר.

סוכנויות הידיעות האיראניות צוטטו גם את הגנרל ראסול סאנאי מראייש מהמחלקה הפוליטית של משמרות המהפכה שאמר כי "הרפובליקה האסלאמית עומדת לצדם של ארגוני החמושים הפלסטינים מאז המהפכה ב-1979. איראן לא תנוח עד שנשחרר את ירושלים".