האם עיתון 'המודיע' נגד השבת? הבוקר פרסמו את תגובת מנכ"ל 'אל על' לתחקיר JDN - והתעלמו מהעובדות הקיימות בשטח. הפרטים המלאים על התחקיר שממשיך לעורר סערה במגזר החרדי ובחברת אל על והתגובה הנזעמת של המנכ"ל נגד JDN

לפני מספר ימים פרסמנו תחקיר ראשון בסדרה על חברת אל על האם אמת הדבר כי החברה שומרת שבת ומתנהלת על פי ההסכם שנחתם עמה לפני יותר מעשור, התחקיר עורר סערה גדולה ובעקבות כך אף פנה מזכיר ועדת הרבנים לענייני השבת לחברת אל על בדרישה להבהרות מצידם לנוכח העבדות החד משמעיות שעלו בתחקיר.

אלא שהבוקר מתפרסם בעיתון המודיע מכתב שנשלח ביממה האחרונה על ידי מנכ"ל אל על מר גונן אוסישקין למזכיר ועדת הרבנים למען השבת ובמקום להתמודד עם העובדות שעלו בתחקיר, בחר אוסישקין, להביע תרעומת על "הפרסום הזדוני, חסר האחריות, באתר המתחזה לאתר חרדי" (אתר JDN). כלשונו.

אוסישקין כותב במכתבו "הריני מבקש להבהיר כי, אל על דבקה במחויבותה לוועדת הרבנים בעניין השבת ואינה מפעילה טיסות קו סדירות בשבתות ובמועדי ישראל. כל טיסות הקו של אל על נוחתות לפני כניסת השבת ושום טיסה אינה ממריאה לפני צאת השבת. עם כל הקשיים המבצעיים המתעוררים מעת לעת והמשמעויות הנוספות הכרוכות בכך, החברה מקפידה הקפדה יתירה על קיום מחויבותה בנושא השבת".

המנכ"ל מוסיף וכותב כי "כותב הידיעה השקרית ציין בין השאר, כי על פי הרשום אל על מפעילה בשבת טיסה לאדיס אבבה". מר אוסישקין מציין כי "מאז מבצע שלמה" להעלאת יוצאי אתיופיה לפני 28 שנה – אל על כלל אינה טסה לאדיס אבבה".

בחברת אל על כפי שכתבנו, בוחרים להתעלם משורת עובדות שהוצגו בתחקיר ומתעקשים להיתפס לטיסות המצוינות בתחקיר לאדיס אבבה. נדגיש, הטיסה לאדיס אבבה נרשמה על שמה של חברת אל על בלוח הטיסות של רשות שדות התעופה המפעילה את נמל התעופה בן גוריון. גם לטענתה של חברת אל על כי היא איננה מבצעת את הטיסות בפועל אף בימות החול, הרי שבלוח הטיסות נרשמה טיסה זו על שמה של אל על. מה שגורם לחילול שם שמיים.
צילום מסך: רשות שדות התעופה.

בהמשך מכתבו כותב אוסישקין, "פרט שקרי זה יש בו כדי להצביע על אמיתות כלל ה"עובדות" שהופיעו בידיעה". לעניין טיסות שמופיע כאילו אל על מפעילה אותן, כותב המנכ"ל כי "לאל על הסכמי קוד שייר עם חברות תעופה זרות לא מעטות ועל פי הסכמים אלה ישנן טיסות המופיעות לכאורה כטיסות אל על, ואולי מכך נבע הבלבול, אך הן מבוצעות על ידי החברות הזרות איתן אנו חתומים על ההסכמים ולא על ידי אל על".

נוסיף עוד כי בחברת אל על בחרו להתעלם ביודעין מהפעלת הטיסות של חברת סאן דור שבבעלות מלאה של אל על. כאשר הטייסים וצוות המטוס הינם טייסי אל על וגם מטוסי החברה בחלקם מטוסי אל על עם הלוגו כפי עדויות שהגיעו לידי 'חדשות JDN'.

אתר JDN הנו אתר חרדי המקפיד על קלה כבחמורה. ולכך, אף היחיד שקיבל את אישור ועדת הרבנים שע"י בית דין צדק בני ברק. צר לנו כי גורמים אינטרסנטיים חרדיים בחרו לשתף פעולה עם מחללי שבת ולא עם שמירת השבת אולי אף בתמורה לבצע כסף.

העובדות שהובאו בתחקיר לא מותירים מקום לספק. וכי כינויי הגנאי של מנכ"ל אל על הם הם התעודה כי אנו עומדים על משמר היהדות והשבת. וכך נמשיך לעשות.