צילום: צילום: משה שי / פלאש 90

סערת אל על: גורמים אינטרסנטים מנסים להשתיק את העובדות?

האם עיתון 'המודיע' נגד השבת? הבוקר פרסמו את תגובת מנכ"ל 'אל על' לתחקיר JDN - והתעלמו מהעובדות הקיימות בשטח. הפרטים המלאים על התחקיר שממשיך לעורר סערה במגזר החרדי ובחברת אל על והתגובה הנזעמת של המנכ"ל נגד JDN
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

לפני מספר ימים פרסמנו תחקיר ראשון בסדרה על חברת אל על האם אמת הדבר כי החברה שומרת שבת ומתנהלת על פי ההסכם שנחתם עמה לפני יותר מעשור, התחקיר עורר סערה גדולה ובעקבות כך אף פנה מזכיר ועדת הרבנים לענייני השבת לחברת אל על בדרישה להבהרות מצידם לנוכח העבדות החד משמעיות שעלו בתחקיר.

אלא שהבוקר מתפרסם בעיתון המודיע מכתב שנשלח ביממה האחרונה על ידי מנכ"ל אל על מר גונן אוסישקין למזכיר ועדת הרבנים למען השבת ובמקום להתמודד עם העובדות שעלו בתחקיר, בחר אוסישקין, להביע תרעומת על "הפרסום הזדוני, חסר האחריות, באתר המתחזה לאתר חרדי" (אתר JDN). כלשונו.

אוסישקין כותב במכתבו "הריני מבקש להבהיר כי, אל על דבקה במחויבותה לוועדת הרבנים בעניין השבת ואינה מפעילה טיסות קו סדירות בשבתות ובמועדי ישראל. כל טיסות הקו של אל על נוחתות לפני כניסת השבת ושום טיסה אינה ממריאה לפני צאת השבת. עם כל הקשיים המבצעיים המתעוררים מעת לעת והמשמעויות הנוספות הכרוכות בכך, החברה מקפידה הקפדה יתירה על קיום מחויבותה בנושא השבת".

המנכ"ל מוסיף וכותב כי "כותב הידיעה השקרית ציין בין השאר, כי על פי הרשום אל על מפעילה בשבת טיסה לאדיס אבבה". מר אוסישקין מציין כי "מאז מבצע שלמה" להעלאת יוצאי אתיופיה לפני 28 שנה – אל על כלל אינה טסה לאדיס אבבה".

בחברת אל על כפי שכתבנו, בוחרים להתעלם משורת עובדות שהוצגו בתחקיר ומתעקשים להיתפס לטיסות המצוינות בתחקיר לאדיס אבבה. נדגיש, הטיסה לאדיס אבבה נרשמה על שמה של חברת אל על בלוח הטיסות של רשות שדות התעופה המפעילה את נמל התעופה בן גוריון. גם לטענתה של חברת אל על כי היא איננה מבצעת את הטיסות בפועל אף בימות החול, הרי שבלוח הטיסות נרשמה טיסה זו על שמה של אל על. מה שגורם לחילול שם שמיים.
צילום מסך: רשות שדות התעופה.

בהמשך מכתבו כותב אוסישקין, "פרט שקרי זה יש בו כדי להצביע על אמיתות כלל ה"עובדות" שהופיעו בידיעה". לעניין טיסות שמופיע כאילו אל על מפעילה אותן, כותב המנכ"ל כי "לאל על הסכמי קוד שייר עם חברות תעופה זרות לא מעטות ועל פי הסכמים אלה ישנן טיסות המופיעות לכאורה כטיסות אל על, ואולי מכך נבע הבלבול, אך הן מבוצעות על ידי החברות הזרות איתן אנו חתומים על ההסכמים ולא על ידי אל על".

נוסיף עוד כי בחברת אל על בחרו להתעלם ביודעין מהפעלת הטיסות של חברת סאן דור שבבעלות מלאה של אל על. כאשר הטייסים וצוות המטוס הינם טייסי אל על וגם מטוסי החברה בחלקם מטוסי אל על עם הלוגו כפי עדויות שהגיעו לידי 'חדשות JDN'.

אתר JDN הנו אתר חרדי המקפיד על קלה כבחמורה. ולכך, אף היחיד שקיבל את אישור ועדת הרבנים שע"י בית דין צדק בני ברק. צר לנו כי גורמים אינטרסנטיים חרדיים בחרו לשתף פעולה עם מחללי שבת ולא עם שמירת השבת אולי אף בתמורה לבצע כסף.

העובדות שהובאו בתחקיר לא מותירים מקום לספק. וכי כינויי הגנאי של מנכ"ל אל על הם הם התעודה כי אנו עומדים על משמר היהדות והשבת. וכך נמשיך לעשות.

כתבות קשורות

11 תגובות

 1. מאוד מעריכים את העבודה שלכם
  אבל ראוי לבדוק באמת אולי הטיסות שנעשו בשבת היו על ידי חברות זרות עם קוד של אלעל ולכן הטיסות היו רשומות על שמם.
  בכל מקרה ראוי שתמשיכו בעבודת הקודש

 2. מה לעשות שהצדק אם אלעל 4 ספרות לא מופעל על ידי אלעל הטיסה לציריך מופעלת על ידי סוויס וכו' וזה שיוצאים במוצ"ש לא בסדר אבל לא מפיר את ההסכם.

 3. כאשר ביקשו לאחרונה מהמודיע לכתוב כתבה בענין הקרטל של מחירי הכובעים החסידיים עם כל התיעוד שיש בנושא, הגיע תגובה: 'הם מפרסמים אצלינו ולאיכולים לכתוב כתבה על זה'
  ואכן אותו תשובה בענין אלעל

 4. כל הכבוד לכם רק שתדעו שהכתבה שלכם על אל על צולמה והודפסה כדי שכולם יוכלו לבחון את הנתונים בעצמם !!! הפרסומים במקומות אחרים מעלים תמיהה בלשון המעטה מה עומד מאחוריהם…
  תמשיכו עם הקו הזה ואל תהיו בכיס של אף אחד… במיוחד לא כשמדברים על שבת קודשינו

 5. קלה כחמורה חוץ מי הלכות לשון הרע…..
  ". צר לנו כי גורמים אינטרסנטיים חרדיים בחרו לשתף פעולה עם מחללי שבת ולא עם שמירת השבת אולי אף בתמורה לבצע כסף."

 6. לדוד חזק!!- יש להניח שמסתמא בכובעים שחובשים הגררס
  אין קרטל והעלאת מחירים,
  גור כבר הצביעו פעמיים לניר ברקת ופעם נוספת לעופר ברקוביץ
  וכי הם לא מחללי שבת ??? וכי הם לא בעד ריבוי חילולי שבת בירושלים ???

 7. מה שברור שהאתר שייך למושג חרדי
  בניגוד לאחרים המתהדרים בשם הזה
  ומלאים רפש על החרדיים, הציבור החרדי, המוסדות החרדיים, והממסד החרדי,
  מתוך שנאה ותיעוב לכל הנ"ל

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן