המחנה הדמוקרטי בהצהרה ראשונה: "כוח פוליטי שלא קם בשמאל שנים"‎

הרשימה החדשה בשמאל יצאה רשמית לדרך במסיבת עיתונאים של שלושת ראשיה • הורוביץ: "נוביל את חילופי השלטון" • שפיר: "מפלגת העבודה היא הבית האידאולוגי שלי, אבל הבית בוער" • ברק: "זהו צעד ראשון בדרך לאיחודים נוספים"

ראשי המחנה הדמוקרטי קיימו הערב (חמישי) הצהרה משותפת ראשונה, לאחר שהבוקר הודיעו חבריו – יו"ר מרצ ניצן הורוביץ, יו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק וחברת הכנסת סתיו שפיר שיתמודדו יחד בבחירות הקרובות לכנסת. "אנחנו יוצאים היום לדרך שתוביל בעוד חודש וחצי לחילופי שלטון במדינת ישראל ולשינוי חברתי", הכריז הורוביץ בפתח האירוע.

"כיו"ר מרצ אני גאה ושמח שהצלחנו לאחד כוחות, להניח להבדלים ולהתאחד", הוסיף הורוביץ, "אנחנו מובילים כאן מחנה פוליטי חדש. נחתור לביטול חוק הלאום, לצמצום פערים כלכליים וחברתיים, נקל על הדמוקרטיה, נקדם חוקה, נשמור על התקשורת החופשית ונחתור לשלום – לפיתרון מדיני, תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל".

"השמאל חזר להיות גורם חזק גדול אטרקטיבי ומשפיע נגמר עידן החנופה לימין", המשיך יו"ר מרצ. "הרשימה היא חיבור של מיטב האנשים, מרגש אותי לעמוד בראש רשימה זו. אין לי ספק שנצליח לעמוד במשימה. הציבור מחפש מי שיבטא את קולו ורחשי ליבו. הציבור מחכה לשמוע שיש מי שיילחם בשבילו ואנחנו נילחם".

חברת הכנסת סתיו שפיר הסבירה את פרישתה ממפלגת 'העבודה', "העבודה היא הבית האידיאולוגי שלי. נבחרתי בה במקום השני ויכולתי לנוח על זרי ההישגים ולהמתין בנחת, אבל הבית והשכונה בוערים, המדינה בוערת. כשהבית בוער יוצאים ביחד כדי לכבות את השריפה ואז בונים אותו מחדש". לדבריה, "שותפי מייצגים את מרכיבי המחיר הדמוקרטי. מחויבות מרצ לזכויות אדם ולאזרח הקטן וזו של אהוד ברק לביטחון המדינה וביצור מעמדה הבינלאומי והבטחת חוזקה".

 

האיחוד בשמאל: ב'עבודה' זועמים על שפיר – שמולי לוחץ על פרץ להצטרף

 

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, הצלע השלישית באיחוד, אמר כי, "אנחנו גאים ונרגשים לייסד את המחנה הדמוקרטי. כוח חדש ומאוחד שיוביל שינוי. זהו צעד ראשון, אני מקווה, בדרך לאיחודים נוספים. ראיתי מקרוב את האתגרים שבאיחוד מול ניסיונות סיכול מכל הכיוונים. אני רוצה להודות לניצן הורוביץ שגילה מנהיגות ואחריות. אני רוצה להודות לסתיו שפיר שללא תרומתה זה לא היה קורה".

ברק, התייחס בדבריו לשיבוצו במקום העשירי. "לכל מי שדאג למספר 10 זה לא ריאלי ושקולנו ייעלם, מספר 10 יהיה ריאלי ועוד איך", הבטיח "לא תצטרכו לחכות הרבה זמן כדי לראות את זה. הקמפיין שלנו יהיה הכי חד והכי נוקב. אנחנו ניתן למשטר נתניהו פייט כמו שלא נתנו לו כבר עשרים שנה, וננצח. נאבק על כל קול".

ח"כ עיסאווי פריג', מאדריכלי האיחוד, אמר הערב כי, "השמאל הישראלי יצא היום לדרך, מאוחד וחזק. אל מול רוח ה'לא ימין ולא שמאל', אנחנו מציגים רשימה שמה שמאחד אותה זו הגאווה להיות שמאל ולייצג את ערכיו. רשימה שתיאבק לפתרון מדיני שתפעל לקידום השוויון לכל אדם באשר הוא אדם, לצדק אזרחי וחברתי. כולנו, גם אני, עשינו ויתורים, אבל עשינו אותם כדי לייצר תקווה, שהיתה כל כך חסרה במחנה שלנו. לייצר שלם שגדול מסכום חלקיו, לייצר את הכוח המוביל במאבק לחילופי השלטון והדרך".

כזכור, יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, חברת הכנסת סתיו שפיר ורה״מ לשעבר ויו״ר ׳ישראל דמוקרטית׳ אהוד ברק, החליטו להקים ולהוביל יחד את "המחנה הדמוקרטי" בבחירות לכנסת ה-22. בראש הרשימה יעמוד ניצן הורוביץ, במקום השני תעמוד סתיו שפיר. אהוד ברק בחר לעמוד במקום ה-10 ברשימה. הצהרות משותפות יימסרו בשעה 17:00.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *