רון דרמר שגריר ישראל לארה"ב ערך במדינת אלסקה ביקור דרמטי בשבוע החולף, שבו נדונו הקשרים הביטחוניים בין ישראל לארה"ב נגד איראן. הפגישה מעידה על שדרוג משמעותי בשיתוף הפעולה בין המדינות שכוללים סיוע צבאי של מליארדי דולר בשנה

שגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, ערך בשבוע שעבר נסיעה חשאית לאלסקה – כך דווח בערוץ 13. על פי הדיווח המסתמך על פקידים ישראלים בכירים המעורים בפרטים, במוקד הביקור עמדו הקשרים הביטחוניים האסטרטגים בין ישראל לארה"ב נגד איראן. הפקידים הבכירים טענו כי זו לא הייתה עוד נסיעה לאחת ממדינות ארה"ב, כפי שדרמר מרבה לעשות, אלא ביקור חשוב ודרמטי, שבו נדון שיתוף הפעולה בין ישראל לארה"ב בסוגיה האיראנית.

על פי הדיווח, כל פרטי הביקור אסורים לפרסום, וצפויים להיוודע בימים הקרובים ככל הנראה. במהלך הלילה חשף בכיר אמריקאי בראיון לפוקס ניוז כי איראן ביצעה ניסוי טילים, ושיגרה טיל מסוג שיהאב 3 למרחק של כ-1,000 קילומטר, על פי הבכיר, הניסוי התבצע סמוך לטהרן, בירת הרפובליקה האסלאמית. הבכיר העריך כי הניסוי היה חלק ממאמצי איראן לשפר את הדיוק וטווח הטילים שלה, והצהרתו עמדה מנגד לתשובות הקודמות של הממשל האמריקאי שלא אישרו ולא הכחישו את הדיווחים על השיגור.

היחסים הביטחוניים בין ישראל לארה"ב הם עמוקים ביותר, וכוללים סיוע צבאי בסך 3.8 מיליארד דולר בשנה, תרגילים צבאיים משותפים, חילופי מידע מודיעיני ושיתוף פעולה בתחום הגנה מטילים. הסיבה מאחורי ביקורו של דרמר באלסקה מעידה על שדרוג נוסף ומשמעותי בשיתוף הפעולה הביטחוני עם ארה"ב.