לאחר חודשים ארוכים שסירב: שירות בתי הסוהר נאלץ למסור נתונים על תנאי כליאתם של האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל לבקשת האגף המשפטי של תנועת אם תרצו. בין היתר, האסירים זכאים לביקורים ואף נרכשו עבורם ערכות פנאי ומתקני כושר

פרטים חדשים על תנאי כליאתם של האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל שמתפרסמים היום לראשונה בערוץ 12 לאחר ששירות בתי הסוהר נאלץ למסור אותם אחרי חודשים ארוכים בהם סירב למסור אותם לבקשת האגף המשפטי של אם תרצו.

חלק מהאסירים הביטחוניים מקבלים ביקורים פעם בשבועיים, אסירי חמאס וג'יהאד איסלאמי מקבלים ביקור פעם בחודש ואילו אסירי חמאס וג'יאהד מעזה לא מקבלים ביקורים כלל וזאת על פי הנחיית הדרג המדיני החלטה שאושרה גם בבג"ץ.

בנוסף, לאסירים הביטחוניים נרכשו ערכות פנאי ומתקני כושר. בין היתר קיימים באגפים הביטחוניים 9 זוגות אופניים, 28 מתקני חתירה, 51 מתקני מקבילים ו-32 ספות לשרירי הבטן. כל אסיר ביטחוני זכאי להיות מנוי לעיתון אחד שהודפס בישראל וכן מנוי נוסף לכתב עת שהודפס גם הוא בישראל.

השב"כ הנפיק רשימה מדויקת של ביקורים של חברי כנסת שביקרו אצל אסירים והרשימה הועברה ליועץ המשפטי של הכנסת. אך לא ידוע איזה אסירים הם ביקרו במהלך הביקורים בבתי הכלא. מעתה ואילך כל ביקור קונוסולרי של שגריר או קונסול יירשם ויתועד דבר שלא קרה עד היום

נציין כי שב"ס מסרב לתת מידע כלשהו על האסיר יחיא סינוואר מה מעשיו בזמן שהותו בכלא, מה למד ואילו ספרים הוא קרא. בנוסף, דו"ח שגובש על ידי וועדה לצמצום ההטבות לאסירים הביטחוניים והוא ממתין לאישור הקבינט מה שיתרחש ככל הנראה רק לאחר הקמת קואליציה חדשה אחרי הבחירות.