צילום: Olivier Fitoussi /Flash90.

פשע שנאה? סמוך לבית כנסת: יהודי חרדי נורה מרכב חולף במיאמי ביץ'

יהודי חרדי כבן 60 נורה ברגלו מחוץ לבית כנסת בצפון מיאמי ביץ', כאשר לפתע רכב חלף על פניו ופתח באש. שש יריות נורו ו -4 פגעו ברגלו. "לא הייתה שום התרעה על אירוע שכזה, למשטרה אין עדיין שום קצה חוט". שמו לתפילה: יוסף נח בן לאה צביה
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

יהודי חרדי כבן 60 נורה ברגלו מחוץ לבית כנסת בצפון מיאמי ביץ' כשהמתין לתפילת מנחה בשעות אחר הצהריים של יום ראשון. במשטרה מחפשים אחר היורה.

האירוע התרחש בסביבות השעה 19:00, אז נורה אחד המתפללים בעת שהלך מחוץ לבית הכנסת הממוקם בשדרה 10th ליד רחוב 171.

הצלה מיאמי שהוזעקו למקום, טיפלו בפצוע שעל פי הדיווחים מדובר באדם חרדי בשנות ה -60 לחייו, שסובל מפצעי ירי מרובים ברגלו. הוא נלקח לבית החולים אוונטורה, ולפי הדיווחים במצב יציב.

גורמי אכיפת החוק אישרו בפני האתר ישיבה וורלד ניוז כי הפצוע המתין מחוץ לבית הכנסת לתפילת מנחה, כאשר לפתע רכב חלף על פניו ופתח באש. שש יריות נורו ו -4 פגעו ברגלו.

שוטרים בצפון מיאמי ביץ' נמצאים במקום, ומחפשים אחר קמארה בצבע כהה. המשטרה מחפשת פרטים נוספים על כלי רכב וככל הנראה יפורסמו כאשר צילומי מצלמות האבטחה יועברו לגורמי אכיפת החוק.

הרב שלום קליינמן ממיאמי אמר הבוקר בראיון לקול ברמה: "עדיין לא פורסמו פרטים לגבי הירי, ידוע רק שמרכב חולף ירו ביהודי מבוגר שישב בפתח בית הכנסת והמתין לתפילת מנחה. לא הייתה שום התרעה על אירוע שכזה, למשטרה אין עדיין שום קצה חוט".

מהסוכנות היהודית נמסר כי הנסיבות מצביעות על חשד ברור לפשע שנאה אנטישמי. יו"ר הסוכנות היהודית הרצוג התייחס לאירוע הבוקר בדברים שנשא בפני תלמידי בתי הספר היהודיים ביוהנסבורג שבדרום אפריקה, ואמר כי נציגי הסוכנות עומדים בקשר קרוב עם נציגי הקהילה וכי הוא אישית סבור שמדובר באנטישמיות.

שמו לתפילה: יוסף נח בן לאה צביה.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן