צילום: הדס פרוש / פלאש 90

בשורה לציבור החרדי: תבוטל בהדרגה העדיפות לסדרה א' במחיר למשתכן

לאחר דיונים רבים: מטה הדיור יבטל בהדרגה את העדיפות לנרשמים הראשונים של מחיר למשתכן. על פי ההערכה זוכי מחיר למשתכן מסדרה א' וב' שלא מימשו את זכייתם עד כה עשו זאת משיקולים אישיים ולא בעקבות חוסר בפרויקטים של מחיר למשתכן

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

בישיבת מטה הדיור שהתקיימה אמש בנוגע לתוכנית מחיר למשתכן שמטרתה להקל על יוקר מחירי הדיור, הוחלט כי במחצית מהדירות שישווקו באמצעות ההגרלות הקרובות של התכנית הממשלתית לדיור מוזל, תבוטל למעשה הקדימות שניתנה לנרשמים הראשונים מסדרות א' וב' של התוכנית, על פני הנרשמים המאוחרים יותר מסדרה ג' כך על פי דיווח הבוקר ב'גלובס'.

הגרלות מחיר למשתכן חולקו ל-3 סדרות בהתאם למועד הרשמתם לתכנית. סדרה א' היתה הסדרה הראשונה של הנרשמים ולאחר מכן כאמור הצטרפו סדרות ב' ו-ג' בהדרגה. גורם בכיר הפועל תחת מטה הדיור אמר בשיחה ל"כלכליסט", כי סדרה א' החלה עם 63 אלף זכאים כאשר מתוכם זכו כ-38 אלף בדירות במסגרת ההגרלות.

למרות שעל פניו הממצאים מצביעים על כך שנרשמים רבים מסדרה א' טרם זכו בדירה, בחלק גדול מהמקרים מדובר בזכאים שזכו בהגרלה אך ויתרו על הזכייה מסיבות שונות, או זוכים מאד בררנים שממתינים רק להגרלות מסוימות באזורי הביקוש.

ההערכה היא, כי מי שבאמת רצה לזכות בדירה מקרב נרשמי שתי הסדרות הללו – כבר יכול היה לעשות זאת, ואם טרם זכה זה בגלל שלא השתתף בהגרלות, או שביטל את הזכיות משיקולים אישיים. מקרב נרשמי סדרה ג', לעומת זאת, זכו עד כה כחמישית בלבד מהמשתתפים. לפיכך, הגיעו למסקנה, כי יש לבטל בהדרגה את הקדימות שניתנה למשתתפי 2 הסדרות הראשונות, במסגרת ההגרלות.

ממטה הדיור נמסר ל'גלובס', כי "מטרת ההחלטה על שינוי שיטת ההגרלה בין הסדרות נועדה לייצר איזון בין הזכאים השונים. מחד להשאיר את העדיפות של א' וב' שממתינים יותר זמן, ומנגד לאפשר גם לג' להיות כבר שחקנים פעילים. ההחלטה לתת ב50% מהדירות עדיפות מוחלטת לזכאי סדרות א' וב' וביתר הדירות לאפשר לכולם להתמודד באופן שווה יוצרת את האיזון האמור".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן