רבים עלו לציון הרה"ק רבי שלמה מקארלין זי"ע לרגל יום ההילולא

עשרות מתפללים חסידים ואנשי מעשה, עלו לשפוך שיח על ציון הקודש ביומא דהילולא קדישא של הרה"ק רבי שלמה מקארלין זי"ע הי"ד, שהיה מאז ומעולם אבן שואבת לתפילות וישועות עבור כלל ישראל בגולה ויום כ"ב תמוז היה ידוע בתפוצות ישראל כיום קדוש ונשגב להמשכת ישועות לכלל ולפרט • מצבה חדשה הונחה בשנים האחרונות ע"י אגודת 'אהלי צדיקים' במקום בו עמד האוהל הישן.

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

עשרות מתפללים חסידים ואנשי מעשה, עלו לשפוך שיח על ציון הקודש ביומא דהילולא קדישא של הרה"ק רבי שלמה מקארלין זי"ע הי"ד, שהיה מאז ומעולם אבן שואבת לתפילות וישועות עבור כלל ישראל בגולה ויום כ"ב תמוז היה ידוע בתפוצות ישראל כיום קדוש ונשגב להמשכת ישועות לכלל ולפרט
בסוד ישרים ועדה מפורסמת אמרתו של הרה"ק רבי אשר מסטאלין זי"ע, שלעמוד על ציונו הקדוש של רבי שלמה מקארלין הוא ממש כמו שעומדים לפניו בחיים חיותו. כן מצינו בצדיקים מדורות עברו שהתבטאו בגודל קדושת המקום, עד כדי כך שיראו לגשת לציון וכמסופר על הרה"ק רבי מרדכי דוב מקוברין זי"ע שהגיע להתפלל בציון הקדוש בלודמיר, ולאחר מכן כששאל אותו הרה"ק רבי משה מקוברין זי"ע האם היה על הציון עצמו? ענה רבי מרדכי דוב: "יראתי מלגשת, רק עמדתי מנגד!". אמר לו הרה"ק מקוברין: "ברכה על ראשך". ובכתבי הרה"ק הריי"ץ מליובאוויטש זי"ע מובא, שכשביקר בלודמיר בשנת תרצ"ב אמר: "הביקור באוהל רבי שלמה קארלינער, הזכירני ימי קדם בבקרי בהיכלי קודש הוד כ"ק אבותינו רבותינו הק' זצוקללה"ה נבג"מ זי"ע", ודיבר שם בהתרגשות גדולה לכאלף איש שבאו עמו לציון.

השנה התקבלה תרומה הגונה מאת הנגיד החשוב ר' ישראל גבאי שיחי' מאשקלון, שהרים נדבת לבו בסכומים הגונים לשיפוץ האוהל והקמת מבנה הכנסת האורחים בלודמיר. החזקת האוהל, ניקיונו השוטף והדלקת נר תמיד, מתבצעת כל ימות השנה על ידי אגודת 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי.

בתוך כך ציינו המתפללים הרבים לשבח ולתהילה את הכנסת האורחים שעל ידי מוסדות קארלין סטאלין – קייב יחד עם אגודת 'אהלי צדיקים', שנערכו בעוד מועד לקראת יום ההילולא וארגנו גם השנה מבנה 'הכנסת אורחים' ובו מקווה טהרה והיכל תפילה, סמוך ונראה לבית החיים העתיק. המתפללים הוסיפו כי עד כה העלייה לתפילה בלודמיר היתה כרוכה בהמון מאמצים שמנעו מציבור גדול של יהודים מרחבי העולם שרצו להגיע להתפלל במקום הקודש, אך כעת עם הקמת הכנסת אורחים, בית כנסת ומקווה טהרה, לצד האפשרות לשהות באווירה יהודית ובהשראה של קדושה, זכו הם לראשונה להתפלל בצלילות הדעת ובכוונה שלימה, ולשפוך צקון לחשם במקום קדוש זה בלב פתוח וברגשי קדושה נעלים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן