סקר שנעשה בקרב מדגם מייצג של 500 איש באמצעות מכון מחקר עולה כי רק ל60% מהחרדים חסכונות לעומת 68% מהדתיים לעומת 76% מהחילוניים. כך עולה מסקר של חסדי נעמי שביקש לבדוק את המציאות הכלכלית בישראל לקראת זקנה

סקר חסדי נעמי – פחות מכל מגזר אחר: לחרדים הכי מעט חסכונות לעת זקנה, במקביל – ככל שהאדם מאמין יותר, כך פחות חושש לעתידו. כך עולה מסקר של עמותת חסדי נעמי שביקשה לבדוק את המציאות הכלכלית לקראת זקנה שהישראלים צופים לעצמם, התלויה בין היתר בנכונותם ויכולתם לחסוך לעתיד.

מהסקר, שנעשה בקרב מדגם מייצג של 500 איש באמצעות מכון המחקר ZETATOOLS עולה כי רק ל60% מהחרדים חסכונות לעומת 68% מהדתיים לעומת 76% מהחילוניים.

כמו כן, 48% מהחרדים ציינו שגם במסגרת החסכונות שכבר כן יש להם – אלו אינם מספיקים זקנה. למעשה, ככל שהציבור דתי יותר, כך החסכונות שברשותו אינם מספיקים לו שכן בעוד ש32% מהחילוניים ציינו שהחסכונות שברשותם יספיקו להם 28% מהדתיים ציינו כך ורק 19% מהחרדים ציינו כך גם כן.

ככל שהאדם דתי יותר – כך הוא פחות חושש לעתידו: חצי מהחרדים בישראל אינם חוששים, 40% מהדתיים, ו36% אחוז מהחילוניים. עוד עולה מהסקר ש48% מהחילוניים לעומת 45% מהדתיים לעומת 40% מהחרדים טענו שאינם סומכים על חברת הפנסיה שלהם.