שקד ובנט חתמו עם פרץ וסמוטריץ כי ירצו יחד כבלוק טכני. בראש הרשימה: שקד, פרץ, סמוטריץ' ובנט. הימין החדש קיבלו בנוסף את המקומות שבע ותשע. עוד סוכם: מו"מ קואליציוני משותף, איחודים נוספים על בסיס שריונים בליכוד וחוק נורבגי

בתום ישיבת משא ומתן ממשוכת בין ראשי 'איחוד מפלגות הימין', שר החינוך הרב רפי פרץ ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳, לבין ראשי 'הימין החדש', איילת שקד ונפתלי בנט, סוכם על הסכם לריצה משותפת בבחירות הקרובות. בהודעה הרשמית צוין כי מדובר בבלוק טכני בלבד. על פי דיווחים, המפלגה תיקרא "הימין המאוחד". סעיף ההמלצה על נתניהו נשאר מעומעם.

בהודעה המשותפת יצאה צוין כי הצדדים סיכמו כי "הסיעה תנהל את המו"מ הקואליציוני מול ראש הממשלה נתניהו במשותף במטרה להביא להקמת ממשלת ימין בראשותו. שילוב אנשי עוצמה יהודית ושאר מפלגות הימין ברשימה ייעשה על בסיס שריון/ים בליכוד, בהתאם לדרישת איתמר בן גביר ובהמשך לסיכום שהושג בבחירות האחרונות. השותפים ידרשו חקיקת חוק נורבגי מרובע".

על פי ההסכם בראש הרשימה תעמוד איילת שקד, במקום השני רפי פרץ, בשלישי בצלאל סמוטריץ׳, ברביעי נפתלי בנט. לאחר מכן הרשימה תחולק כך בין המפלגות: 5 – איחוד מפלגות הימין, 6 – איחוד מפלגות הימין, 7 – הימין החדש, 8 – איחוד מפלגות הימין, 9 – הימין החדש, 10 – איחוד מפלגות הימין, 11 – הימין החדש, 12 – הימין החדש, 13 – איחוד מפלגות הימין, 14 – איחוד מפלגות הימין, 15 – הימין החדש, 16 – איחוד מפלגות הימין, 17 – הימין החדש, 18 – איחוד מפלגות הימין, 19 – הימין החדש, 20 – איחוד מפלגות הימין.

יו״ר הימין החדש, איילת שקד מסרה: "בשורה נפלאה לגוש הימין. שבועות של מאמצים נשאו כעת פרי. איחדנו את מפלגות הימין לריצה משותפת כדי להבטיח שקולות יקרים לא ילכו אל הפח. בשבועות האחרונים פעלתי לכך מסביב לשעון יחד עם שותפיי לדרך. הצלחנו. כעת פניי לחיבורים נוספים. בכוונתי להמשיך במאמצים לאחד גם את עוצמה יהודית וזהות. כולנו צריכים להיות בסיעה אחת גדולה. נמצה את מאמצי האחדות עד הדקה האחרונה".

יו״ר הבית היהודי, השר רפי פרץ מסר: "יש אחדות בימין. שמרנו על ייצוג הולם של הציונות הדתית ברשימה המאוחדת. רצים יחד מנצחים יחד. יוצאים לדרך".

בליכוד הגיבו להודעת הימין המאוחד כי "שילוב אנשי עוצמה יהודית ושאר מפלגות הימין ברשימה ייעשה על בסיס שריון/ים בליכוד". מהליכוד נמסר כי, "הליכוד כבר מיצה את מכסת האיחודים שלו בחבירה עם כחלון. לא יהיו יותר שיריונים בליכוד".

גורמים בליכוד הוסיפו כי, "זה איחוד פיקטיבי אם לא מכניסים לתוכו את כל המפלגות מימין. אם בכך נגמר המהלך, כשמנגד המפלגות הערביות מאוחדות, גוש הימין בסכנה וודאית לאיבוד השלטון. בנט, שקד וסמוטריץ׳ השאירו בכוונה בחוץ 5-6 מנדטים לגוש הימין – והם מסכנים במודע את המשך שלטון הימין. עדיין לא מאוחר מדיי לתקן את הטעות המסוכנת הזאת".

בעוצמה יהודית הגיבו ומסרו כי, "בשבועות האחרונים התנהל משא ומתן בין פלגי הבית היהודי. הסכמה שניתן היה להגיע אליה תוך שעתיים לקחה שבועות ארוכים משיקולי אגו ומיקומים. גם בימים האחרונים שמענו על ויכוח עקרוני וחשוב: מי יוצב במקום התשיעי, ואנו "שמחים" ששני חלקי הבית היהודי הצליחו להגיע להסכמות כיסאולוגיות".

"עוצמה יהודית לא קשורה בשום דרך להסכמים אלו, ואין בין נציגי המפלגה כל הסכם עם הליכוד או הבית היהודי "המאוחד". הערב תאשר מזכירות המפלגה את הסכם העקרונות שסוכם עם מפלגת נעם, ואנו מציעים למי שמבקש שריון בליכוד – להצטרף לליכוד: הגיע הזמן שיפסיקו לנסות להשיג שריונים על הגב שלנו", לשון ההודעה של מפלגת הימין הקיצונית.