יאיר לפיד פנה לעו״ד אייל ינון היועמ"ש של הכנסת: "זכות הציבור לדעת את פרטי ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בכנסת האחרונה אף שלא מומשו" בדרישתו: לחשוף את כל ההסכמים הקואליציוניים שגובשו בין הליכוד למפלגות החרדיות והדתיות

ח״כ יאיר לפיד, כחול לבן, פנה היום (רביעי) במכתב ליועץ המשפטי לכנסת, עו״ד אייל ינון, בבקשה לחשוף את ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין הליכוד לש״ס, יהדות התורה, איחוד מפלגות הימין, וכולנו.

במכתב כתב לפיד: "על רקע האינטרס הציבורי המובהק שבפרסום הסכמים קואליציוניים, במקרה דנא קמה חובת פרסום. מתבקש כבוד היועץ המשפטי לכנסת לעשות כסמכותו ולקבל לידיו את ההסכמים שנערכו, ולפרסמם ברבים בתוך 14 יום"

"חובת הפרסום נובעת אף מכוח חובת האמון החלה על סיעה בכנסת בהיותה ממלאת תפקיד חוקתי וציבורי על-פי דין, וכן היא קמה מכוח זכות הציבור לדעת. כמובן שגם מקורות חובה אלה להחלת חובת פרסום מביאים למסקנה כי חובת הפרסום רלבנטית גם מקום בו ההסכם הקואליציוני לא מומש בסופו של דבר".

לפיד הוסיף: "הואיל ולא יכול להיות חולק כי ההסכם מושא הפרסום של כאן 11 הינו "הסכם פוליטי הקשור להצבעת אמון"; והואיל וחובת הפרסום תקפה גם כאשר ההסכם לא יצא אל הפועל; ועל רקע האינטרס הציבורי המובהק שבפרסום הסכמים קואליציוניים – במקרה דנא קמה חובת פרסום של ההסכם שערכה סיעת הליכוד עם סיעות נוספות לקראת הקמת הממשלה ה-35".