צילום: מוטי גרין

תיעוד נדיר: הגאון רבי מאיר גריינמן מתעמק עם תלמידיו בלימוד

תמונות נדירות שמתפרסמות לראשונה ב'חדשות JDN' חושפות לציבור את אחד משרידי דור דעה, מתלמידיו האחרונים של מרן החזון איש. הגאון הרב מאיר גריינמן שליט"א שחיבר את סדרת הספרים "אמרי יושר" והספר השימושי "דינים והנהגות ממרן החזון איש" זי"ע.

צילום: מוטי גרין

תמונות נדירות שמתפרסמות לראשונה ב'חדשות JDN' חושפות לציבור את אחד משרידי דור דעה, מתלמידיו האחרונים של מרן החזון איש. הגאון הרב מאיר גריינמן שחיבר את סדרת הספרים "אמרי יושר" והספר השימושי "דינים והנהגות ממרן החזון איש".

הרב גריינמן שליט"א נולד בווילנה לרב שמואל שהיה עוזרם הקרוב של החפץ חיים והרב חיים עוזר גרודזנסקי, ממייסדי ועד הישיבות בווילנה ומפעיליו המרכזיים, מייסד "מרכז חינוך התורה" בארץ ישראל, והמוציא לאור של ספרי גיסו החזון איש. ולאמו צביה אחותו של החזון איש. שמו מאיר ניתן לו על פי הוראת החזון איש שהורה כך מחמת חלום שחלם באותם ימים.

בשנות ילדותו בווילנה, היה במשך תקופות ארוכות תחת אחריותו של דודו (אחי אמו) הרב אברהם ישעיהו קרליץ, שהיה מתגורר בדירת משפחת גרינימן, ועקב העדרויות תכופות של ראש המשפחה, הרב שמואל, מביתו (בנסיעות לחו"ל לעניינים ציבוריים), הוטלה על גיסו, הרב קרליץ, האחריות לדאוג לשלומם וחינוכם של ילדי משפחת גריינימן.

בשנת תרצ"ה , שנתיים אחרי עליית דודו החזון איש, עלה הילד מאיר עם הוריו ויתר משפחתו לארץ ישראל. בארץ ישראל למד בישיבותיה של בבני ברק ובבגרותו למשך תקופה מסוימת התגורר בירושלים אצל אחיו הגדול רבי חיים גריינימן ללמוד עמו בצוותא.

נשא לאשה את צלה בתו של הרב בנימין זאב סוקולובסקי דודו מצד אשתו היה הרב דב סוקולובסקי. רוב השנים היה ראש כולל באור עקיבא, ובשנים האחרונות הוא לומד ביחידות בזכרון יעקב במשך ימות השבוע.

3 תגובות

משרידי דור דעה

גלרייה יפה מאוד תודה רבה

צלם טוב בתאוצה תגובה למשקיעים תצליח מדהים
שונא רודפיי תגובות
העיקר לא להתייחס אתה תותח

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *