יו"ר 'הימין המאוחד' התייחסת לריצת 'עוצמה יהודית': "נתנו להם שני מקומות ריאליים, הם יכלו להיות דומיננטיים ולהשפיע, הצענו להם תפקידים". דוחה את הטענות לשליטת בנט במפלגה: "אני זאת שדחפתי לאיחוד, הוא רצה לרוץ בנפרד"

יו"ר 'הימין המאוחד' איילת שקד מתייחסת לראשונה למשא ומתן שכשל עם 'עוצמה יהודית', "שעוצמה יהודית יפסיקו להתבכיין, נתנו להם שני מקומות ריאליים, הם יכלו להיות דומיננטיים ולהשפיע, הצענו להם תפקידים", אמרה בראיון ל'ווינט'. "הם בחרו לא לעשות את זה משיקולי כבוד, שיקולים ילדותיים, ועכשיו הם יצאו להרפתקה מסוכנת שיכולה להפיל את גוש הימין".

שקד דחתה את הטענות כי השתמשו בהם וזרקו אותם, "חס וחלילה, בן גביר יודע שאני רציתי שהוא יהיה ברשימה, זה לא סוד. אחרי שנסגר ההסכם עם איחוד מפלגות הימין המקומות שהוצעו זה 8 ו-13. אם ארץ ישראל הייתה חשובה להם הם היו אומרים מיד כן, אם זה מה שהיה אכפת להם. מה שחשוב להם זה האגו, והם יצאו להרפתקה מסוכנת".

יו"ר 'הימין המאוחד' דחתה את הטענות כי בנט שולט בפועל במפלגה, "אני נתתי לבנט את הסמכות והפקדתי בידיו לנהל את המו"מ מול איחוד מפלגות הימין. אני לא מכירה הרבה אנשים במדינת ישראל שטובים יותר מבנט בניהול מו"מ". עוד הוסיפה כי, "אני זאת שדחפתי לאיחוד, הוא רצה לרוץ בנפרד ועובדה שאני הובלתי את המהלך הגדול לאיחוד. בנט הוא אשף בניהול מו"מ, הוא ניהל את המו"מ בתיאום מלא איתי ובהסכמה איתי".

שרת המשפטים לשעבר התמידה בסירובה להתחייב באופן חד משמעי כי ימליצו על נתניהו אחרי הבחירות, "אנחנו נמליץ על מועמד הימין לראשות הממשלה, כפי שזה נראה היום זה בנימין נתניהו". לדבריה, "בסופו של דבר זו תהיה ממשלת נתניהו-שקד או ממשלת נתניהו-גנץ, אלה האופציות. אנחנו מפלגת ימין אידיאולוגי, כלכלי, מדיני, ימין שמרני, ולכן ככל שנהיה גדולים ככה הסיכויים שתהיה ממשלת ימין גדולים יותר".

לטענתה, גוש הימין יכול לקבל 61 מנדטים גם ללא ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן: "אם מצביעי הימין לא יזרקו את הקולות שלהם לפח ויצביעו למפלגות שכבר היום לא עוברות את אחוז החסימה, אז אנחנו נקבל 61. לימין יש 65-64 מנדטים ללא ליברמן, אם הם יגיעו לימין המאוחד, ולליכוד תהיה ממשלת 61".