עיריית טבריה שעדיין לא הצליחה להעביר את התקציב, ומסתבכת בדיוני בג"ץ לגבי הרכב חברי המועצה והמשך תפקידו של קובי, סובלת מגירעון עמוק של כ-‭100‬ מיליון ש'. אלא שקובי ממשיך לנהוג ברכב יוקרה מסוג ב.מ.וו על חשבון העירייה ובניגוד לחוק

אם לא הספיק לרון קובי הסערות שהוא מייצר סביב הציבור החרדי בעיר טבריה, מתברר כי קובי עובר לכאורה על תקנות של משרד הפנים וזאת מאחר שבשבועות האחרונים נוהג קובי עם רכב מסוג ב.מ.וו יוקרתי שעלותו לחודש כ-7,500 שקלים שכירות.

על פי הפרסום ב'ישראל היום' סוג הרכב שבו רשאי לנהוג ראש עיר, תלוי במספר התושבים של אותה עיר. בתקנות משרד הפנים נכתב כי רשות שמספר התושבים שלה אינו עולה על 100 אלף תושבים רשאי לשכור רכב בסכום של עד 5,000 שקלים לחודש.

בעיר טבריה מתגוררים כיום כ-46,000 תושבים מה שמגביל את ראש העיר לרכב שעלותו אינה עולה על 215 אלף שקלים או ברכב חילופי בעלות של 5,000 שקלים לחודש לכל היותר.

ל'ישראל היום' נודע כי עלות שכירות רכב הב.מ.וו שבו נוסע קובי היא כ-‭7,500‬ שקלים בחודש. זאת לעומת האופל אינסיגניה שמשרתת אף היא את קובי, ועלות שכירתה פחותה משמעותית.

עיריית טבריה שעדיין לא הצליחה להעביר את התקציב, ומסתבכת בדיוני בג"ץ לגבי הרכב חברי המועצה והמשך תפקידו של קובי, סובלת מגירעון עמוק של כ-‭100‬ מיליון ש'. בית המשפט העליון אף דחה אמש את עתירתו של קובי לדחיית השימוע אצל השר אריה דרעי. ב'ישראל היום' מציינים כי זו לא הפעם הראשונה שקובי בוחר להשתמש ברכב מנקר העיניים, למרות הכעס הרב שמופנה אליו מצד תושבים רבים.

בישיבת התקציב שהתקיימה ב‭18- ‬ ביוני השתתף גם בועז יוסף, מנהל מחוז צפון של משרד הפנים, שהסביר לחברי המועצה את השלכות אי אישור התקציב.

במהלכה, חבר המועצה רפאל טרבלסי הטיח בקובי ביקורת על בחירתו ברכב הזה. קובי השיב לו: "הרכב המקורי התקלקל וזה רכב חליפי. איפה הבעיה? זו רכב עירייה".

מנהל מחוז הצפון במשרד הפנים שנדהם מהמידע שנחשף בפניו, דרש מקובי לחזור לרכב שמותר לו על פי התקנות ואם לאו – הוא יחויב בחיוב אישי על הפרשי העלויות. למחרת חזר קובי להשתמש באופל כפי שאושר לו.

רון קובי מסר בתגובה לישראל היום: "הרכב שלי בטיפול, והביאו רכב חליפי תחתיו".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה לישראל היום: "החשב המלווה מטעם משרד הפנים אישר שכירות רכב מסוג אופל לזמן קצר עד לקבלת רכב באמצעות ליסינג במכרז, כנדרש בחוק. מאז בחירתו של קובי לראשות העיר ועד היום לא יצא מכרז כזה והשכירות נמשכת זמן רב".

”מנהל מחוז הצפון במשרד הפנים שנדהם מהמידע שנחשף בפניו, דרש מקובי לחזור לרכב שמותר לו לפי התקנות בחוק. אם לאו, הזהיר אותו, הוא יחויב בחיוב אישי על הפרשי העלויות".