נסיעת מבחן – יונדאי סנטה פה

במחיר שיותיר לכם עודף של עשר שקל מ-300.000 ₪ עם עיצוב חדש ועדכונים רבים חוזר הסנטה פה להתמודד בשוק רכבי הפנאי שמנסים לתת אלטרנטיבה למותגי היוקרה, הוא יכול? יצאנו לבדוק

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

בואו נדלג על תיאור שפת העיצוב החדשה של יונדאי שהחלה עם ה"קונה" (וו שרוקה) ועכשיו ממשיכה לסנטה פה בגלל ש… אני לא בדיוק מבין מה הקטע כאן ומה בדיוק היוקרה ואיך עיצוב שובב של רכב נישה כמו קונה מתאים לרכב הדגל של יונדאי.

עכשיו עיזבו את הפרונט כי בכל השאר כמו קווי החלונות המעוטרים בניקל, עיצוב פרופיל הצד שהזכיר לי אינפיניטי והחלק האחורי של הפנסים עשו ביונדאי עבודה מדהימה.

תתכוננו לפתיחת הדלתות, הסנטה פה עלה כמה רמות. מותר להגיד יוקרה! שילוב הצבעים מדהים, רמת האיבזור גבוהה, ריפודי עור משובחים ומחוררים עוטפים לא רק המושבים החשמליים אלא גם את הדשבורד והדלתות, מסך מולטימדיה צף (עם עדיפות למערכת המקורית של היצרן ופחות למערכת הישראלית) ויש גם גימיקים כמו אפשרות שליטה על מושב הנוסע שאפשר לראות ברכבי לינקולן וכדו'.

מרווח הרגליים בשורה השנייה מעולה, הרצפה שטוחה וגם כאן יש אווירה יוקרתית, גג השמש הענקי בהחלט מוסיף.

השורה השלישית צפופה יותר אבל גדולה יותר מהממוצע ויש גם בקרת אקלים נפרדת. תא המטען לא מגיע עם בשורה גדולה, כי הוא עדיין קטן בשביל משפחה של שבע נפשות, הפתיחה אגב חשמלית.

רשימת הבטיחות האקטיבית הארוכה כוללת את כל מה שיש בשוק רכבי היוקרה שעולים מאות אלפי שקלים יותר. כבר ציינתי בעבר שביונדאי זה גם עובד מעולה ונוסך ביטחון רב בנהג. אני לא מדבר על התראת סטייה מנתיב או בקרת שיוט אדפטיבית שעובדת בסנטה פה יותר טוב מנהג חי.

בפעם הראשונה פגשתי את המערכת החדשה של הסנטה פה שלא מאפשרת פתיחת דלת אחורית אם היא מזהה רכב חוצה (ובקיצור מערכת יציאה בטוחה), מערכת למניעת שכחת ילד, בנוסף הרכב לא יזוז עד שלא תחגרו חגורת בטיחות ויש בלימה אוטונומית גם לאחור. זה מדהים לראות איך כל זה עובד וכמה חשובות המערכות הללו ומצילות חיים.

המנוע אינו חדש, זה בדיוק הדיזל הקודם שמספק 200 כ"ס והוא יותר מבסדר, מרגש הוא לא!

יש גם הנעה כפולה, לא לשטח סלעי אבל לכל שטח אחר שאינו טכני לסנטה פה יש יכולות מצוינות ובעדינות כמובן…

הדגם הנבחן הוא היקר בהיצע של הסנטה פה שמחירו מתחיל ב- 251.000 ₪

סיכום: יונדאי היצרן הדרום קוראני מצליח להוכיח שוב שהוא לא רק טוב בלהיות עממי אלא מוכן להתמודד גם מול יצרני יוקרה והוא עושה את זה עם הסנטה פה בכבוד!

8 תגובות

חומי היקר!!
איזה כיף זה להכנס לאתר מידי פעם ולראות את הכתבות המצויינות על עולם הרכבים.קראתי את כולם ממש. והתענגתי על כל כתבה. אתה כותב ברמה של עיתונים חילונים וכל אלא במקום הכי שמור שיכול להיות.
תודה רבה
ישלם ה' שכרך

בהחלט!

אכן כתיבה משובחת ביותר.
אבל קצת יותר להשקיע במקצועיות.
ואולי זה רק ענין של טעם אבל אני חושב שהפרונט ובעיקר הגריל מדהים.
נהנה לקרוא!

כל הכבוד

איזה ניסוח
חבל על הזמן איך אני נהנה לקרוא את הכתבות שלך על הרכבים.!!!!!!!!!!!!!

ממש כיף לקרוא על רכבים ממש מוסיף
חבל שאין כתבות חדשות בתדירות גבוהה יותר
בכל מקרה תודה זה מאד מעניין וכיפי

כן תביאו כתבות על פורשה ב.מ.וו ×8 וכאלה

ממש יפה!!???

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן