לזכרו של הגר"ע עהרנפלד: נפתחה בירושלים ישיבת הקיבוץ • צפו

במעמד הגאון הגדול רבי דוד כהן שליט"א ראש ישיבת חברון וחבר מועצת גדולי התורה, נפתחה הישיבה החדשה ע"ש הגאון רבי עקיבא עהרנפלד זצ"ל • קובי הר צבי מגיש גלריה
 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

מעמד רב רושם נפתחה בערבו של יום שני בירושלים הישיבה החדשה לבני הקיבוץ, לזכרו ולעילוי נשמתו של הגאון רבי עקיבא עהרנפלד זצ"ל מייסד ונשיא קרית מטרסדורף ומוסדותיה בארה"ב וירושלים עיה"ק.

המעמד נערך ברחוב הרב סורוצקין בקרית מטרסדורף בירושלים בראשות ראשי הישיבות שליט"א וראש הישיבה הגאון רבי יצחק עהרנפלד שליט"א. בראש הקיבוץ ישמש הגאון רבי נחום בר חיים שליט"א והגאון רבי זאב נוימן שליט"א שישמש כראש חבורה בסדר א'.

הגאון הגדול רבי דוד כהן שליט"א ראש ישיבת חברון נשא את המשא המרכזי והביא את דברי הפסוק טוב אחרית דבר מראשיתו, כעת התנכסו פה טובי הבחורים בעולם הישיבות, ועכשיו זה דבר מבורך מה שפותחים ישיבה חשובה כזו.

ראש הישיבה הגאון רבי יצחק עהרנפלד שליט"א סיפר כי הגר"ע עהרנפלד זצ"ל היה מסור לתורה בצורה שאין לה אח ורע, ומסר את כל נפשו בשביל להקים תורה בכל המקומות, וכזה דבר מבורך שמקימים עוד מקום תורה זה מוסיף נחת רוח לנשמתו הגדולה.

ראש הקיבוץ הגאון רבי נחום בר חיים שליט"א נשא דברים ועמד בדבריו על העניין בניית המשכן, שהקב"ה לא יכל לפרוש ממנו אז ביקש מכלל ישראל, והרי בזמן שבית המקדש קיים אז מה יהיה משחרב בית המקדש מה יהיה עם הטענה של לפרוש ממנו אינו יכול? הקב"ה בד' אמות של הלכה ולפרוש ממנו אינו יכול מתקיים במקום שיש שבד' אמות שדווקא שיש ד' אמות של הלכה בלבד בלי שום דבר אחר וזה הברכה, הציפייה והתקווה של המקום תורה החדש שהולך לקום.

הקיבוץ החדש שימנה לקראת זמן אלול כחמישים בחורים מישיבות פוניבז', מיר ברכפלד, נתיבות החכמה, נתיב הדעת, ארחות תורה, תורה בתפארתה, נחלת הלווים, בית מתתיהו ותושיה בתפרח.

במעמד השתתפו ונשאו דברים הגאון רבי דניאל קלמן וולפסון שליט"א ראש ישיבת נתיבות החכמה, והגאון רבי חיים פרץ ברמן שליט"א מראשי ישיבת פוניבז',

דבר פתיחתה של הישיבה החדשה התקבל בבשורה ובשמחה בעולם התורה והישיבות ורבים הבחורים המתדפקים על דלתה של הישיבה שקנתה לה שם דבר מאז פתיחתה.

כתבות קשורות

חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן