בכירים בליכוד בדקו את ההסכם בין עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס ואת האפשרות לפיצול אחרי הבחירות וצירופה של לוי לקואליציה. בליכוד מעריכים שאם לא יהיו לנתניהו 61 ממליצים, פרץ לא יסכים להצטרף אבל אפשר יהיה ללחוץ עליה לחבור לממשלת ימין-חרדים

בכירים בליכוד בדקו בימים האחרונים את הסכם השותפות בין עמיר פרץ ומפלגת העבודה וגשר של אורלי לוי-אבקסיס במטרה לבחון את האפשרות לפיצול בין השניים אחרי הבחירות וצירופה של לוי-אבקסיס לקואליציה ולממשלה, כך דווח ב'וואלה'. לפי ההערכה בליכוד, במידה ולא יהיו לבנימין נתניהו 61 ממליצים אצל הנשיא, פרץ לא יסכים להצטרף לממשלה בראשותו ולהיות לשון המאזניים שממליך אותו.

עם זאת, לדברי גורמים בליכוד, השאיפה היא ללחוץ על לוי-אבקסיס אחרי הבחירות שתפרוש מהשותפות עם פרץ ותחבור לממשלת ליכוד-ימין-חרדים, בין היתר בשל העוינות בינה לבין יו"ר המפלגה הקודם שלה, אביגדור ליברמן, שדוחף לכיוון ממשלת אחדות. לוי-אבקסיס משובצת במקום השני, ומקורבה חבר מפלגת גשר, חגי רזניק, משובץ במקום השביעי. בכירים בליכוד אומרים כי לוי-אבקסיס לבדה או יחד עם רזניק יכולים לסייע בגיוס רוב לתמיכה בממשלה.

הסכם הריצה המשותפת בין מפלגת העבודה וגשר אכן מאפשר למפלגות להתפצל אחרי הבחירות לשתי מפלגות עצמאיות, ללא צורך בדרישה של שליש מהסיעה המשותפת. בהסכם נכתב כי אחרי הבחירות תוקם ועדה משותפת שתגבש את סדרי העבודה של הסיעה המאוחדת ושצוות ניהול המו"מ הקואליציוני יהיה משותף. עם זאת, ההסכם שומר על הפרדה בכל הנוגע לתחומי ניהול הכספים.

בקמפיין הליכוד אמרו בתגובה כי "הנושא לא עלה על הפרק. הליכוד חייבת להיות המפלגה הגדולה ביותר כדי שהרכבת הממשלה תוטל על הליכוד ועל מנת שתוקם ממשלת ימין חזקה".

מהעבודה-גשר נמסר בתגובה: "בליכוד יכולים להמשיך ולשגות באשליות, כנראה שהפחד מבריחת הקולות אל העבודה-גשר הגיע לביבי. כפי שעמיר פרץ ואורלי לוי הבהירו עשרות פעמים בעבר: לא נהיה גלגל ההצלה בממשלה הטובעת של ביבי ופוגעת בעיקר בחלשים. שיטות ההפרד ומשול נכשלו במועד א', ומי שנכשל במועד זה יודע שאין לו סיכוי גם בבחירות מועד ב'".

עוד נמסר מהעבודה-גשר כי "אורלי לוי לא צריכה להוכיח לאיש את המנהיגות וכושר עמידתה בלחצים ובפיתויים, לאחר שהלכה למדבר הפוליטי למען השמירה על עקרונותיה, והוכיחה שאצלה מילה היא מילה. השותפות בין אורלי ועמיר, עבודה וגשר, היא שותפות אסטרטגית ארוכת טווח ולא נועדה לצורכי הבחירות בלבד. הגיע הזמן למנהיגים שרואים בני אדם. אצלנו, בני אדם לפני הכל".