צילום: דובר צה"ל

"הופכים אבן על אבן": צפו בתיעוד מסריקות צה"ל ביהודה ושומרון

בהתאם להערכת המצב, הוחלט בצה"ל על תגבור נוסף של כוחות חי"ר במרחב יהודה ושומרון. כוחות צה"ל, שב״כ ומשטרה פועלים וסורקים במרחב. בנוסף, המנגנונים הפלסטיניים לוקחים חלק בחיפושים אחר הרכב הנמלט ששימש את המחבלים


צילום: דובר צה"ל

המצוד אחר המחבלים שרצחו את החייל דביר (יהודה) שורק ז"ל נמשך: כוחות של צה"ל ושב"כ פועלים באזור הכפר בית פג'אר הסמוך למקום שבו נמצאה גופתו של החייל ובבית עינון – כ-10 ק"מ דרומים משם. על פי דיווחים פלסטיניים כוחות הביטחון אוספים ראיות ומחפשים תיעודים של חוליית המפגעים. לאחר הערכת מצב, הוחלט בצה"ל לתגבר את כוחות החי"ר בגזרת יהודה ושומרון.

עוד לא ברור עדיין מה היה הדפוס שעל פיו נהגו המחבלים, אך הערכות הן כי שורק עלה אל טרמפ שבו ישבה חוליית הטרור ולאחר זמן קצר כשהבין שנחטף החל להתנגד לחוטפיו. אלה נבהלו, רצחו אותו בדקירות והשליכו אותו בכביש בצד הדרך. את גופתו איתרו גששי צה"ל בשעה 2 וחצי לפנות בוקר בגוש עציון.

בדומה לדפוסי פעולה בעבר, אילו המחבלים לא היו נבהלים, הם היו חוטפים את החייל או מסתירים את גופתו כדי לנהל מאוחר יותר משא ומתן לשחרור אסירים ביטחוניים מבתי הכלא בישראל. מטרה שלשמה קמו חוליות טרור רבות ברחבי יהודה ושומרון.

עם זאת, במערכת הביטחון לא שוללים דפוסי פעולה אחרים. עם מציאת הגופה כבר היה ברור לגורמי הביטחון בהם צה"ל, שב"כ והמשטרה כי המחבלים נמלטו מהזירה שעות לפני כן וכל מה שנותר הוא לנהל חקירה מעמיקה ובמקביל לערוך מצוד, להפעיל לחץ כבד על השטח ובעיקר לגרום למחבלים הנמלטים לטעויות ממקום מסתורם.

יש ממצאים שונים נוספים שאותרו בזירה ועוד מידע שמנותח מעוד גורמים וסנסורים שונים באזור הזה. הממצאים שנאספים שופכים אור על המניעים של האירוע, על איך התבצע, וגם יכולים לסייע לנסות ולהגיע לחוליית המחבלים – יחד עם הצבא השב"כ פועל בכיוונים הללו.

חמש שנים חלפו מאז חטיפת שלושת הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח, מצומת גוש עציון. הזמן לכאורה מקהה את החושים, אך ארגוני הטרור לא הורידו לרגע את הרגל מהגז ומכונת סיכול הטרור של שב"כ פעלה נגד חוליות שהודו בחקירתן שהתכוונו לחטוף אזרחים וחיילים.

בחברה הפלסטינית ישנן חוליות צבאיות אלימות שפועלות תחת מידור גבוה. לרוב, חלק מחבריה נעצרים ואף מסגירים את חבריהם. אולם ישנם כאלה שחומקים מהרדאר ומוציאים אל הפועל פיגוע. טרם ידוע לאיזה ארגון טרור משתייכים מבצעיו אך דפוסי הפעולה מלמדים כי מדובר בפעילי חמאס.

רוב חוליות הטרור של חמאס מקבלות הדרכה, סיוע במימון, ארגון ותכנון משתי מפקדות טרור עיקריות של הארגון: האחת בלבנון בראשות סלאח אל עארורי והשנייה ממפקדת יו"ש בעזה. שתיהן מורכבות ממחבלים פלסטינים שחלקם שוחררו בעסקת גלעד שליט ועסוקים מבוקר עד ערב בגלגול וקידום תשתיות טרור ביהודה ושומרון נגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל.

2 תגובות

הופכים אבן על אבן כדי שבזמן שאנחנו נצום המחבלים יאכלו סטייק איטריקות יקראו עיתון וישבו רגל על רגל מול המסך לפני האימון בחדר הכושר

צריך להרוג אותם …לא להכניס לכלא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן