ראש הממשלה התייחס למצוד אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע בגוש עציון שבו נרצח החייל דביר שורק ואמר כי הוא עומד להסתיים. "אנחנו בדרך לשם". על ההיערכות מול רצועת עזה אמר: "כולם מבינים שאנחנו ערוכים למערכה רחבה אם נצטרך"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שישי) בשידור בפייסבוק למצוד אחר המחבלים שרצחו את החייל רב"ט דביר שורק בגוש עציו ואמר: "אנחנו הולכים לתפוס את המרצחים האלה. לפי דיווח שקיבלתי לפני שעה קלה, אנחנו בדרך לשם. זה לא ייקח הרבה זמן עד שהדבר הזה יתברר".

ראש הממשלה התייחס גם להיערכות מול רצועת עזה: "אני חושב שכולם מבינים שאנחנו ערוכים למערכה רחבה אם נצטרך. מי שמכיר את העובדות, ויש מי שמכיר את העובדות, אפילו מיריביי הפוליטיים, הם כבר יודעים שמה שאני אומר לכם עכשיו זה לא מילים בעלמא. אנחנו ערוכים אם נידרש למערכה רחבה, ואם אפשר – אנחנו מוכנים להגיע להבנות לשקט, אבל בגלל שאי אפשר להיות בטוחים לזה, אנחנו ערוכים גם לזה וגם לזה".

נתניהו ציין כי "עדיף בעיניי לא להיכנס למערכה גדולה, אתם יודעים שיש לזה מחיר. בקרב תמיד זה ככה. אני מכיר את זה מהיום הראשון שלי כחייל בסיירת מטכ"ל, ולכן ייתכן שלפעמים אין ברירה לשלם אותו. אבל אם אתה לא חייב לשלם אותו ותשיג את השקט גם כך. אם לא, האגרוף מוכן, הוא באמת מוכן".

בדבריו תקף ראש הממשלה את יריביו הפוליטיים: "כל אחד מהם מצטלם בפוזה של ראש הממשלה, מדקלם מילים של ראש ממשלה ומצטלם עם פוזה פייק. ראש ממשלה זה לא פוזה, זה לא משחק. אני לא יודע להטיס F-35 והם לא יכולים להטיס את המדינה. צריך להבין, בקיאות בהרבה עניינים והשילוב בין כולם זה מה שמאפשר להוביל את מדינת ישראל ולהמשיך להוביל אותה לכוח עולמי".

ראש הממשלה השיב לשאלה האם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הוא שמאל או ימין: "כיוון שהוא אמר שימליץ על בני גנץ, צריך לצרף אותו לשמאל. מי שרוצה ממשלת ימין בראשותי, לא יצביע ליברמן ולא למפלגות האחרות. בזבזנו שבעה מנדטים בבחירות האחרונות ומי שיצביע למפלגת ימין אחרת – יהפוך את הליכוד לפחות גדול". עוד הוסיף כי: "מי שאומר 'אני רוצה את נתניהו בראש ממשלת ימין' צריך להצביע ליכוד ולא להגיד 'אני אתן למישהו אחר ונקווה שהוא יעבור את אחוז החסימה'. אני שומע גמגום אצל החברים שלי בימין. 'אולי כן', 'אולי בהתחלה'. אם אתה רוצה להיות בטוח – תצביע מחל. מי שרוצה אותי יצביע מחל, פתק אחד".