במשטרת ישראל נפתחה חקירה בחשד לעבירות של טוהר הבחירות בבחירות לראשות העיר ירושלים. וזאת בעקבות תלונה שהוגשה על ידי אחד התושבים החרדיים המתגורר בעיר. ארבעה ראשי ועדות קלפי בשכונות חרדיות תושאלו במשטרה

פרסום ראשון: במשטרת ישראל נפתחה חקירה בחשד לעבירות של טוהר הבחירות בבחירות לראשות העיר ירושלים. וזאת בעקבות תלונה שהוגשה על ידי אחד התושבים החרדיים המתגורר בעיר.

העיתונאי יעקב ריבלין פרסם כי במסגרת החקירה ארבעה ראשי ועדות קלפי בשכונות חרדיות תושאלו בשבוע שעבר בתחנת מוריה בירושלים. השאלות נסבו על ההפרש הניכר בין הסיבוב הראשון לשני.

ככל הנראה מדובר על הסיבוב השני של הבחירות, שהתקיימו בין ראש העיר הנבחר משה ליאון לבין יו"ר סיעת התעוררות עופר ברקוביץ'. כזכור, ליאון גבר בסיבוב השני על ברקוביץ' בקרב צמוד מאוד שהסתיים בהפרש של 3,765 קולות – 112,744 קולות לליאון לעומת 108,979 קולות לברקוביץ'.

כזכור, עופר ברקוביץ', התייחס לתוצאות הבחירות "שמענו על לא מעט אי סדרים בקלפיות. הצוות המשפטי שלנו בוחן לעומק את התוצאות. לא סתם התרענו על כוח שעמד מולנו בשיטה אלימה ובאמצעים על סף לא-חוקיים".

ממשטרת ישראל נמסר ל'חדשות JDN': "מיד עם קבלת התלונה הנוגעת לטוהר הבחירות במשטרה, נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת ומטבע הדברים לא נפרט אודותיה. משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".