לאחר שח"כים בליכוד פנו לנתניהו בקריאה לפטר את סמוטריץ' מתפקידו על רקע הביקורת החריפה שהטיח סמוטריץ' בראש הממשלה. זימן נתניהו את השר הטרי לפגישה ב-17:00, מטרת הפגישה לא פורסמה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים דיונים משעות הבוקר (שני) סביב השאלה אם לפטר מהממשלה עוד היום את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', זאת בעקבות המתקפה החריפה שמתח אתמול על ראש הממשלה. בלשכת נתניהו סרבו להגיב לידיעה, אולם נתניהו זימן את השר הטרי לפגישה בלשכתו. בשעה 17:15 ניראה שר התחבורה נכנס ללשכתו של נתניהו. מטרת הפגישה לא פורסמה אך דוברו של ראש הממשלה, יונתן אוריך רמז את מטרתה כשכתב ברשת הטוויטר: "קידושין לב עמ' ב". כאשר בדף זה נכתב: "מלך שמחל על כבודו אין כבודו מחול".

סמוטריץ' תקף אתמול את נתניהו, בעקבות החלטת בית המשפט לבטל אירוע בהפרדה בין נשים וגברים בעפולה, וכתב בפוסט בפייסבוק: "ראש ממשלה חלש שמאה אחוז מהטרלול הזה מתרחש במשמרת שלו. אפס מנהיגות. אפס משילות. דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי".

שר התחבורה המשיך בקו ובריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב האשים את נתניהו בהחלטה. לדבריו, נתניהו מתגאה שהוא בולם כל תיקון במערכת המשפט. לכן הוא נושא באחריות. "אי אפשר לתת את הקרדיט לכל מה שטוב פה לנתניהו. יש לי התבטאויות קשות שמראות שלא באתי לשחק".

התגובה של נתניהו לא איחרה להגיע. "אני לא מתרשם מכל ההמלצות של קבינט הטוויטר, צייצנים וצייצניות למיניהם", כתב תוך רמיזה עבה לסמוטריץ' ולשקד שמתחה עליו ביקורת דומה. "מנהיגות זה אחריות ונחישות. כך פעלנו, כך נמשיך לפעול".

סמוטריץ׳ בתגובה לנסיונות בליכוד להביא לפיטוריו: "מתעלם מרעשי הרקע – אני עובד כרגיל, יש מדינה לנהל".