צילומים: פלאש 90

מנדלבליט צפוי לבקש מוועדת הבחירות לפסול את מרזל וגופשטיין

היועמ"ש צפוי להודיע מחר לוועדת הבחירות המרכזית כי לדעתו צריך למנוע את מועמדותם לכנסת של בכירי עוצמה יהודית. עם זאת, עמדתו היא שיש לאפשר את התמודדות המפלגה. כל מפלגות המרכז שמאל עתרו בבקשה לפסול מועמדים מ'עוצמה יהודית'

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנלדבליט, צפוי להודיע מחר (שלישי) לוועדת הבחירות המרכזית את דעתו לפיה יש לפסול את מועמדי עוצמה יהודית בנצי גפשטיין וברוך מרזל מלרוץ לכנסת. כך פורסם הערב ב'חדשות 13'. לפי הדיווח עמדתו של היועמ"ש היא שיש לאפשר את התמודדותה של סיעת המפלגה, זאת למרות ויכוחים עם בכירים במשרד המשפטים שחשבו הפוך ממנו.

היועמ"ש החליט כי השנים ראויים לפסילה בעקבות ציטוטים שנויים במחלוקת שנישמעו מפיהם. מרזל אמר: "כאשר נסיים לטפל באויב (הערבים), יתפנו עשרות מיליארדים של שקלים שהיום אנחנו מבזבזים אותם. 60% מהכסף של הביטוח הלאומי הולך לאויב". גופשטיין התייחס לחתונה של בתו, ואמר כי "בוא נגיד שאם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש את האוכל, הוא היה מחפש את בית החולים הקרוב".

באשר ליו"ר המפלגה איתמר בן גביר הייתה למנדלבליט התלבטות, אבל המלצתו בסופו של דבר תהיה לאשר את התמודדותו.

בהודעה מטעם המפלגה נמסר: "שוב מתגלה כי היועמ"ש עובד אצל הרפורמים ומשמש נציג לשמאל הקיצוני במשרד המשפטים. ההדלפה החמורה של עמדתו, כאשר בקשות התגובה מטעם עוצמה יהודית טרם הוגשו, מלמדת כי עמדתו הוכרעה מראש".

"למרות שהוצגה בפני היועמ"ש שורה ארוכה של מעשים והתבטאויות חמורות של חברי הכנסת של הרשימה המשותפת, בהם ביקור וסיוע לארכי מחבלים שיושבים בכלא, מנדלבליט אפילו לא חושב לפסול אותם. הוא מסרב לקבל את הכרעת בית המשפט העליון לפיה ברוך מרזל יכול לרוץ לכנסת ופועל בצורה אנטי דמוקרטית. יועץ משפטי כזה צריך ללכת הביתה עוד הערב".

ברוך מרזל אמר: "יצא המרצע מן השק. אין כאן דעה משפטית, אלא דעה פוליטית של מנדלבליט ושי ניצן שלא ניסו ליצור אפילו למראית עין עמדה של צדק טבעי. ההחלטה שלהם כבר התקבלה מראש. כך לצערנו מתנהלת מערכת המשפט בישראל".

בנצי גופשטיין מסר: "הרפורמים מנסים כבר במשך שנים להעמיד אותי לדין ללא הצלחה, וכשלא צלחו דרך בית המשפט פנו לנציגם במשרד המשפטים – אביחי מנדלבליט".

בסוף השבוע האחרון דיווחנו כי מפלגות המרכז שמאל הגישו בימים האחרונים לוועדת הבחירות המרכזית מספר עתירות לפסילת רשימת "עוצמה יהודית" וכן מועמדים מטעמה. מפלגת העבודה-גשר עתרו בבקשה לפסול את עוצמה יהודית כולה מלהתמודד בבחירות הקרובות. ב"כחול לבן" עתרו לועדה בבקשה לפסול את מועמדותו של יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין, מלהתמודד לכנסת בשורות מפלגת עוצמה יהודית.

בנוסף, רשימת המחנה הדמוקרטי עתרו כדי לפסול את גופשטיין ואת רשימת "עוצמה יהודית" כולה. כמו כן המרכז הרפורמי לדת ומדינה בקשו לפסול את ראשי עוצמה יהודית איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובן ציון גופשטיין.

בין היתר נכתב בעתירה כי "מי שהוויתו, עמדותיו, התבטאויותיו ומעשיו חותרים תחת קיומה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית, מי שמסית לגזענות באופן שיטתי, מי שמבקש ללבות שנאה בין חלקים שונים של החברה בישראל הרי שמכוח חוק יסוד: הכנסת ולשם ההגנה על ערכי היסוד של מדינת ישראל – יש למנוע את התמודדותו בבחירות".

מליאת ועדת הבחירות המרכזית בראשות השופט חנן מלצר תדון בבקשות הפסילה של הרשימות לכנסת ה-22, ביום רביעי הקרוב.

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה כי הם יבקשו לפסול את מפלגת כחול לבן", זאת "בגלל גזענות" המיוחסת, לדבריהם, לח"כ יאיר לפיד, ואת "הרשימה המשותפת" בגין "תמיכה בטרור, גזענות נגד יהודים ושלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

9 תגובות

לא הבנתם מנדבליט יועץ משפטי נותן רוח גבית לשמאל ולערבים שונאי ה' ותומכי טרור וזה ראוי וטוב

נראה לי שמנדלבליט
שתול של השמאל

אני חושב שבננה זה הפיתרון

אתה צודק וזה ברור

אין גבול לחוצפה שלו!!!! שיילך הבייתה!!!!! חאל'ס!!!!!!!!!!

מר מנדבליט במקום לפטר את יהיר לפיר עוכר ישראל שונא ה' וחכמיו שמשתלח יום יום בחרדים לדבר ה' במילים שיש בהם נימת שנאה מסוכנת . שנאה שגרמה לחורבן בית המקדש ובסיבתה נהרגו מליוני יהודים טובים ילדים וזקנים . והעיתונאי המטורלל הזה עדיין לא תופס באין שכל שלו .. ששנאת יהודים מבית מביאה לחורבחן בית שלישי

מנדלבליטה נמאסת

נראה שכמעט רוב אלה שמגיעים למערכת המשפט לאט לאט אופיים ועמדתם משתנת באורח פלא לכיוון השמאל ללא הסבר הגיוני. אין לי הסבר לזה. מדהים.

השמאל זה מכבש חזק יש ספר "בשם נידונים למוות" מומלץ בשביל להבין

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן