לפי דיווחים פלסטינים - בעקבות התקריות האלימות האחרונות באזור חמאס פרס כוחות נוספים לאורך הגבול על מנת למנוע ניסיונות של חמושים להתקרב לגבול. עוד דווח כי חמאס עצר חמוש במהלך ניסיון להתקרב אל הגדר

אתר החדשות "אמד" מדווח הבוקר (שלישי) כי ארגון הטרור חמאס השולט ברצועת עזה הגביר את הסיורים שלו על גבול הרצועה במטרה למנוע כל ניסיון התקרבות לגדר, זאת בעקבות התקריות האחרונות, בהן מחבלים ניסו לחדור לשטח ישראל כדי לבצע פיגוע. עוד דווח כי מנגנון הביטחון של חמאס עצר חמוש במהלך ניסיון שלו להתקרב אל הגדר.

גורם המקורב לחמאס אמר לאתר כי מנגנון הביטחון של החמאס הגביר את פריסתו לאורך גבול הרצועה. וכי המנגנון מונע כל ניסיון התקרבות לגדר הגבול. ההחלטה הביטחונית של חמאס מגיעה לאחר שלוש פעולות שבוצעו על ידי חמושים באופן פרטי ושלא על דעת הארגון, שכתוצאה מהן נהרגו שישה פלסטינים.

"מרגישים שזה מאוד קרוב": הצצה לאימון המפקדים שנערכים למבצע בעזה

בבוקר יום ראשון השבוע נרשמה היתקלות בצפון רצועת עזה, כאשר מחבל חמוש חתך את גדר הרצועה, סמוך לבית חאנון, נכנס לישראל – וחוסל על ידי כוח צה"ל. לא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל. על פי גורמים בעזה, מרואן נאצר בן ה-25 הוא המחבל שנהרג על גדר הגבול, גופתו מוחזקת בידי ישראל.

מדובר צה"ל נמסר אז כי "תצפיות צה"ל זיהו מחבל חמוש מתקרב לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. המחבל ירה לעבר לוחמי צה"ל. הלוחמים, שנערכו לאירוע בעקבות הזיהוי, פתחו באש לעבר המחבל. כמו כן, במהלך האירוע טנקים של צה"ל ביצעו ירי לעבר עמדות של ארגון הטרור חמאס במרחב".

זאת לאחר שבשבת צה"ל ירה למוות בארבעה פלסטינים במהלך חילופי אש עם צה"ל, לאחר שהתקרבו לגדר המערכת בגבול הרצועה, תוך ניסיון לחדור לשטח ישראל. על פי דובר צה"ל, הם זוהו על ידי תצפיות בעודם מתקרבים לגדר, כשהם מצוידים בכלי נשק מסוג קלצ'ניקוב, רימוני יד ומטול RPG.

התקרית הלילית בעזה: מי שלח את המחבל ולמה? / פרשנויות

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, מסר לאחר האירוע כי מתחקיר ראשוני עולה כי בסביבות השעה ארבע בבוקר זוהתה בעמדות התצפית שבגבול תנועה לכיוון גדר המערכת, ובעקבותיה הוקפץ כוח גולני שהיה באזור. כאשר הגיעה החולייה לאזור דיר אל-בלח, חצה אחד המחבלים את הגדר. המפגעים הספיקו לזרוק רימון וככל הנראה פתחו באש לא מדויקת – וכוח צה"ל השיב באש והרג אותם.

עוד מסר דובר צה"ל כי בכלי החוליה נתפסו כמויות גדולות של רובי קלאצ'ניקוב, ציוד לחיתוך גדרות, חטיפי אנרגיה ותמרים, מטול אר פי ג'י נגד טנקים, מטעני צינור ורימונים. עוד נתפס תיק רפואי, ונבחן כעת אם היה אמור לשמש לעזרה ראשונה או לניסיון חטיפה. "סוכל פה פיגוע גדול מאוד", אמר תא"ל מנליס בשיחה עם כתבים צבאיים. "זה משהו שהוכן בתהליך ארוך ואין סיכוי שמדובר בפעילי כוח ריסון של חמאס. היה להם ציוד לפיגוע", הוסיף. "עדיין לא ידוע אם הוא כוון לאזרחים או חיילים".

כזכור, חמאס, סירב לקחת אחריות על התקרית, וטען כי החוליה פעלה על דעת עצמה. דובר חמאס בעזה מסר כי "הכיבוש הישראלי ביצע פשע חדש נגד קבוצת צעירים שזעמו על טרור הכיבוש ועל המצור שהוא מטיל על רצועת עזה. הכיבוש הציוני צריך לשאת בהשלכות המצב של הכעס והלחץ אותו חיים בני עמנו בעזה. המשך פשעי הכיבוש הציוני והמצור העושק על עזה יביא את הצעירים הכועסים לנקוט תגובות נגד הכיבוש על דעת עצמם".