המקובל הרב חיים כהן פרחיה, שהיה ידוע בכינויו 'החלבן', הלך היום לעולמו בגיל 84, זאת לאחר תקופה בה היה במצב בריאותי קשה ונותר מורדם ומונשם. הלווייתו תיערך הערב בשעה 21:30 בירושלים. הכינוי "החלבן" דבק בו בשל עבודתו.

אבל בעולם הקבלה: המקובל הרב חיים כהן פרחיה, המכונה 'החלבן', הלך היום (שלישי) לעולמו בגיל 84, לאחר שאושפז לפני כחודשיים, ומאז שהה במצב קשה בבית החולים תל השומר. ההלוויה תתחיל בשעה 19:30 בבית הכנסת "בית יוסף" ברחוב גלבוע 11 גבעתיים שם יתקיימו ההספדים ומשם לבית העלמין סנהדריה בירושלים.

המנוח נולד לעזרא אליהו ובלנקה פרחיה-כהן. משפחת אביו עלתה לארץ ישראל בשנת 1904 מטורקיה, ועסקה בייצור גבינות ומוצרי חלב. בתחילת שנות ה-30 הקים אביו את 'מחלבת הכהנים' – מחלבת גבינות בתל אביב, שם עבד גם הרב כהן למחייתו עם בני משפחתו והייתה בבעלותו בשותפות עם אחיו דוד.

נחשב לאחרון מקבוצת מקובלים שלמדו יחד בשנות ה-60, ושחלקם כונו על שם המקצועות שמהם התפרנסו, גם אביו למד עמם. ל'חלבן' זצוק"ל היה מלמד שיעורים בגמרא ובקבלה בכולל "השלום" בגבעתיים. בנוסף לברכות שהיה מעניק לכלל ישראל שעברו להתברך, היה ידוע גם בתחזיות פוליטיות וכלליות.

המקובל זצ"ל לפני כחודשיים – צילום: שוקי לרר