מנהיג חמאס בעזה שיבח את המחבל שירה לעבר כוח צה"ל לפני כחודש בגבול הרצועה וחוסל אחרי שפצע שלושה לוחמים. סינוואר איים כי אם ישראל תפתח במלחמה "נמטיר אש רקטות על ערי הציונים" וכי אם צה"ל ייכנס לרצועה הפלסטינים "ירסקו" אותם

מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר ממשיך הערב (שלישי) לאיים על ישראל, במהלך ביקור משפחות בחאן יונס לרגל חג הקורבן אמר סינוואר כי אם כוחות צה"ל ייכנסו קרקעית לשטח הרצועה, הפלסטינים "ירסקו" אותם. בהמשך דבריו שיבח מנהיג חמאס את פועלו של האני אבו סלאח, המחבל שירה לעבר כוח צה"ל בתחילת החודש בגבול הרצועה, וחוסל אחרי שפצע קצין ושני לוחמים.

"נמטיר אש רקטות על ערי הציונים אם הכיבוש יפתח במלחמה עמנו". אמר סינוואר וטען: "זה נכון שאנחנו רוצים למנוע מעמנו מלחמה ככל שביכולתנו, אבל אנחנו מייצרים רקטות, חופרים מנהרות ומאמנים את הצעירים ולא נוותר על המשימה הזו למרות ההרעבה והמצור".

למרות הדברים, הבוקר דיווחנו כי בתקשורת הפלסטינית פורסם כי ארגון הטרור חמאס השולט ברצועת עזה הגביר את הסיורים שלו על גבול הרצועה במטרה למנוע כל ניסיון התקרבות לגדר, זאת בעקבות התקריות האחרונות, בהן מחבלים ניסו לחדור לשטח ישראל כדי לבצע פיגוע. עוד דווח כי מנגנון הביטחון של חמאס עצר חמוש במהלך ניסיון שלו להתקרב אל הגדר.

גורם המקורב לחמאס אמר לאתר כי מנגנון הביטחון של החמאס הגביר את פריסתו לאורך גבול הרצועה. וכי המנגנון מונע כל ניסיון התקרבות לגדר הגבול. ההחלטה הביטחונית של חמאס מגיעה לאחר שלוש פעולות שבוצעו על ידי חמושים באופן פרטי ושלא על דעת הארגון, שכתוצאה מהן נהרגו שישה פלסטינים.

בבוקר יום ראשון השבוע נרשמה היתקלות בצפון רצועת עזה, כאשר מחבל חמוש חתך את גדר הרצועה, סמוך לבית חאנון, נכנס לישראל – וחוסל על ידי כוח צה"ל. לא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל. על פי גורמים בעזה, מרואן נאצר בן ה-25 הוא המחבל שנהרג על גדר הגבול, גופתו מוחזקת בידי ישראל.

מדובר צה"ל נמסר אז כי "תצפיות צה"ל זיהו מחבל חמוש מתקרב לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. המחבל ירה לעבר לוחמי צה"ל. הלוחמים, שנערכו לאירוע בעקבות הזיהוי, פתחו באש לעבר המחבל. כמו כן, במהלך האירוע טנקים של צה"ל ביצעו ירי לעבר עמדות של ארגון הטרור חמאס במרחב".

זאת לאחר שבשבת צה"ל ירה למוות בארבעה פלסטינים במהלך חילופי אש עם צה"ל, לאחר שהתקרבו לגדר המערכת בגבול הרצועה, תוך ניסיון לחדור לשטח ישראל. על פי דובר צה"ל, הם זוהו על ידי תצפיות בעודם מתקרבים לגדר, כשהם מצוידים בכלי נשק מסוג קלצ'ניקוב, רימוני יד ומטול RPG.

בתחילת השבוע לוחמי צה"ל פתחו באש לעבר מחבל פלסטיני במהלך חילופי אש בגבול רצועת עזה. המחבל זוהה כשהוא מתקרב לגדר המערכת בצפון הרצועה, בעודו חמוש, ופתח באש לעבר הלוחמים, שבתגובה ירו בו למוות.