במענה לעתירת שס נגד ההחלטה הקודת של בית המשפט, השופט הציע פשרה לפיה הרחבה תחולק לשלושה חלקים, גברים, נשים ומעורב. בכירים בש"ס: "לא יהיו שום פשרות. האירוע יתנהל אך ורק בהפרדה מלאה". בש"ס מתכוונים לפנות לבג"ץ

בבית המשפט המחוזי בנצרת מתקיים היום דיון בעתירה שהגישה ש"ס נגד החלטת בית המשפט לאסור הפרדה מכל סוג שהוא באירוע המתוכנן להתקיים הערב בעיר בהשתתפות הזמרים חיים ישראל ומוטי שטיינמץ ויועד עבור הציבור החרדי. השופט הציע פשרה לפיה הרחבה תחולק לשלושה חלקים, גברים, נשים ומעורב.

בכירים בש"ס מסרו כי הם מתנגדים להצעת הפשרה של השופט ואמרו כי, "לא יקום ולא יהיה. לא יהיו שום פשרות. האירוע יתנהל אך ורק בהפרדה מלאה. כל האירוע הזה נקבע לפי הנוהל שהוציא משרד הנגב והגליל באישור דינה זילבר". בכוונת המפלגה לעתור לבג"ץ במקרה והשפוט יכפה את הצעתו.

גורמים בנציגות החרדית בעיר עפולה ל'חדשות JDN' לאחר התייעצות: "אנחנו לא ניתן לבית המשפט ליצור תקדים הרסני. המודל הזה חסר כל הבנה בסיסית לצרכים של המגזר כולו. הפרדה היא עניין הלכתי לא פרוצדואלי. זאת תופעה שאסור לתת לזה אפשרות, זאת לא בעיה רק שלנו זאת בעיה כלל ארצית למגזר החרדי כולו".

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני בתגובה להצעת הפשרה של השופט: "מדובר באירוע אחד בודד למגזר החרדי מתוך מאות אירועים למגזר הכללי. השופט לא יגיד לנו איך לחיות, לא בא בחשבון – לא נסכים בשום פנים ואופן שיכתיבו לנו איך לקיים את אורח חיינו. שהשופט לא יתאמץ לחפש פשרות כאלה ואחרות כי לא נקבל אותם, אנחנו נחליט איך אנחנו חיים ולא אף אחד אחר".

ראש העיר אבי אלקבץ אמר בדיון כי, "אני מבקש להתיר לקיים את האירוע בהפרדה. מגיע לחרדים כמו שמגיע לכל האוכלוסייה. מדובר באירוע אחד מתוך 360 אירועים. תנו לנשים החרדיות להחליט מה הן רוצות. קולן לא נשמע". עוד הוסיף כי, "לפי היעוץ המשפטי שקיבלתי אמרו לי שאסור אירוע בהפרדה, לי היה ברור שמותר הפרדה וכאשר עלתה הסוגייה בבית המשפט ואמרו לי שאסור אז הסכמתי".

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיש הבוקר לביהמ"ש לעניינים מינהליים בנצרת את עמדתו בעניין ומסר כי הוא סבור כי אין מקום להתערבות בהחלטת ביהמ"ש לאסור קיום אירוע בהפרדה לציבור החרדי בעפולה. עם זאת, הודגש בעמדת היועץ המשפטי לממשלה, כי מהבחינה העקרונית, ייתכנו נסיבות מיוחדות בהן תוכל רשות מקומית לקיים אירוע בהפרדה עבור הציבור החרדי, אולם שאלה זו אינה דרושה הכרעה כעת לנוכח החלטת העירייה האמורה.

כזכור, בית המשפט המחוזי בנצרת פסק כי הוא אוסר על עיריית עפולה לקיים מופע מוזיקלי שתוכנן להתקיים היום, בהשתתפות הזמרים מוטי שטיינמץ וחיים ישראל, שיועד לציבור חרדי המתגורר בעיר. יצוין כי מדובר בפעילויות הנערכות לטובת המגזר החרדי המתגורר בעיר, לצד אין ספור אירועים אחרים שנערכים לציבור החילוני.