ניצחון חרדי - ביהמ״ש המחוזי הורה על החזרת העניין לבחינתה של העירייה ולקבלת החלטה מושכלת בנדון. השופט ציין כי הפגיעה בזכות הציבור החרדי להשתתף באירוע, ככל שתבוטל ההפרדה גוברת על כל שיקול אחר שיכול להוות שיקול בהחלטה

שופט ביהמ"ש המחוזי בנצרת קיבל את עתירת ש"ס בעפולה – ביטל את הוראת ביהמ"ש ומחזיר את ההחלטה לעירייה. בהצעתו ממליץ לבצע את הפשרה ל- 3 מתחמים אך לא מחייב.

בהחלטתו ציין השופט כי אף אם ניתן לומר שיש בכך משום פגיעה מסוימת בזכות כלל הציבור להיות נוכח באותו שטח מוגדר ומצומצם של האירוע, הרי שפגיעה זו היא מידתית ופחותה בצורה משמעותית מהפגיעה בזכות הציבור החרדי להשתתף באירוע, ככל שתבוטל ההפרדה.

כזכור, בבית המשפט המחוזי בנצרת מתקיים היום דיון בעתירה שהגישה ש"ס נגד החלטת בית המשפט לאסור הפרדה מכל סוג שהוא באירוע המתוכנן להתקיים הערב בעיר בהשתתפות הזמרים חיים ישראל ומוטי שטיינמץ ויועד עבור הציבור החרדי. השופט הציע פשרה לפיה הרחבה תחולק לשלושה חלקים, גברים, נשים ומעורב.

בכירים בש"ס מסרו כי הם מתנגדים להצעת הפשרה של השופט ואמרו כי, "לא יקום ולא יהיה. לא יהיו שום פשרות. האירוע יתנהל אך ורק בהפרדה מלאה. כל האירוע הזה נקבע לפי הנוהל שהוציא משרד הנגב והגליל באישור דינה זילבר". בכוונת המפלגה לעתור לבג"ץ במקרה והשפוט יכפה את הצעתו.

גורמים בנציגות החרדית בעיר עפולה ל'חדשות JDN' לאחר התייעצות: "אנחנו לא ניתן לבית המשפט ליצור תקדים הרסני. המודל הזה חסר כל הבנה בסיסית לצרכים של המגזר כולו. הפרדה היא עניין הלכתי לא פרוצדואלי. זאת תופעה שאסור לתת לזה אפשרות, זאת לא בעיה רק שלנו זאת בעיה כלל ארצית למגזר החרדי כולו".

תנועת ש"ס בתגובה לפסיקת ביהמ"ש בנצרת: השכל הישר ניצח היום בבית המשפט. נאבקנו והצלחנו להבטיח שכל אדם יוכל לחיות על פי אמונתו ואורח חייו וללא כפיה כלשהי. אנו גאים ושמחים על כך שהובלנו את הדרך של אחדות וחיים ביחד ושל התחשבות הדדית בין כל הציבורים ולא של שיסוי ציבור בציבור.

ש"ס הוכיחה שוב, שהיא היחידה העומדת בחזית החברתית, והיחידה שנאבקה בזירה המשפטית לכל אורכו של ההליך, במטרה לדאוג לכל מגזר בחברה הישראלית לקיים את אורחות חייו על פי אמונתו מבלי לכפות עליו ערכים אחרים. ש"ס מודה לאלפים הרבים בציבור הישראלי, חרדים, מסורתיים, חילונים, שביטאו את התמיכה הרחבה במאבק החברתי הצודק הזה.

האירוע הערב בעפולה הוא אחד מיני מאות אירועים לכלל האוכלוסיות המתקיימים בתקופה זו ביוזמת משרד הנגב והגליל בראשות השר דרעי, במטרה להעניק תנופה ואיכות חיים לתושבי הנגב והגליל והפריפריה. ש"ס תמשיך בעשייה החברתית הענפה שלה, בדגש על אפליה מתקנת לאוכלוסיות המוחלשות ובקידום תכנית "חיים בכבוד" למען משתכרי שכר המינימום ותושבי השכונות.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי יגיע הערב בשעה 20:00 לאירוע בפארק העירוני בעפולה – אחד מיני רבים ביוזמת משרדו – ויתייחס בנאומו לפסיקת ביהמ"ש. תקשורת מוזמנת.