צילומים: פלאש 90

הפסקת אש: מסתמן שייפסקו ההתקפות ההדדיות בין ה'ליכוד' ל'ימינה'

בליכוד החליטו להפסיד לתקוף את שקד ובימינה הפסיקו לתקוף את נתניהו והצהירו כי ימליצו עליו לראשות הממשלה. הסיבה: סקרים שעשו במפלגות המלמדות כי המצביעים הפוטנציאלים מחבבים את השניים ולא אוהבים את המתקפה ההדדית

בליכוד החליטו בימים האחרונים להפסיק תקוף את איילת שקד, יו"ר רשימת 'ימינה', זאת על בסיס סקרים מהם עלה שבקרב הציבור הימני, ההחלטה שלא לפתוח בפני שקד את השער למפלגת השלטון מתקבלת לא טוב ומשרתת בעיקר את שקד. בשל כך התבקשו השרים לא לעסוק בסוגיה הזאת, לא לתקוף את שקד ובנט באופן אישי ולהתרכז במסר אחד עיקרי שלפיו לא ניתן לסמוך על שקד ועל נפתלי בנט שימליצו על נתניהו.

רק אתמול תקפה השרה מירי רגב את איילת שקד ואמרה בריאיון לגלי צה"ל: "איילת שקד התחננה להיות משוריינת בליכוד וראש הממשלה לא היה מוכן לזה. אי אפשר לעשות שופינג ממפלגה למפלגה ולחזור לבית שנטשת", תקפה רגב. "אני לא סומכת על בנט ושקד. הם חזרו לבית שנטשו רק כדי להיכנס לכנסת".

יו"ר מפלגת ימינה, איילת שקד, השיבה לרגב מהליכוד ואמרה כי "מירי רגב פחדה ולא רצתה שאצטרף לליכוד", בראיון בגלי צה"ל, אמרה שקד "היא המציאה את המילה אופרטוניזם בפוליטיקה. מי שהתלבטה אם להתפקד למפלגת העבודה או לליכוד, דבררה את ההתנתקות בלהט וגם שיקרה שקיימת ברית בין בנט ללפיד".

 

נתניהו במתקפה על שקד: "ציפי לבני החדשה, אין לה עקרונות"

 

על פי דיווח הבוקר ב'ידיעות אחרונות', גם ב'ימינה' נעשתה הערכת מצב מחודשת והוחלט לשנות כיוון באופן חד. אחרי עימותים חריפים ומתוקשרים של חברי המפלגה עם נתניהו ותגובות חריפות למדיניותו, הוחלט להוריד את הלהבות. הסיבה: בדיקות העלו שהדברים הקשים שכתב שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' על נתניהו, והאמירה של שקד שלפיה נתניהו "כרגע" הוא מועמד הימין, לא עוברים טוב בציבור הימני. לכן החליטה אתמול רביעיית ההנהגה לשנות כיוון.

כבר אתמול הצהיר נפתלי בנט הצהיר היום בשידור ברשתות החברתיות כי, "אני אומר בצורה הכי ברורה והכי חדה: מפלגת 'ימינה' תמליץ על נתניהו להיות ראש הממשלה של מדינת ישראל", עוד הבהיר כי "זה על דעת כל ראשי המפלגה". לדבריו, "הוא צריך להיות ראש ממשלה אבל חייב מנוע אידיאולוגי חזק לצדו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *