הדמוקרטים זועמים: "יפגע ביחסי ישראל-ארצות הברית"

תגובות חריפות במפלגה הדמוקרטית לאור החלטת ישראל למנוע את כניסתן של חברות הקונגרס אילהאן עומאר וראשידה טאליב, מנהיגי המפלגה קראו לממשלה לחזור בה מהודעתה. ג'ו ביידן: "אף דמוקרטיה לא צריכה למנוע כניסה ממבקרים"
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

חברי המפלגה הדמוקרטית גינו ביממה האחרונה את ישראל לאור החלטתה למנוע את כניסתן של חברות הקונגרס אילהאן עומאר וראשידה טאליב. הסנאטור ג'ו ביידן, המועמד בפריימריז הדמוקרטיים הנחשב לפרו-ישראלי ביותר כתב: "תמיד הייתי תומך נלהב של ישראל – שותפה חיונית שחולקת את ערכינו הדמוקרטיים", אך טען כי "אף דמוקרטיה לא צריכה למנוע כניסה ממבקרים בהתבסס על תוכן השקפותיהם, אפילו אם אלו השקפות להן הם מתנגדים. ואף מנהיג בעולם החופשי לא צריך לעודד אותם לעשות זאת".

מנהיג הדמוקרטים בסנאט, צ'אק שומר, תקף את ממשלת ישראל וקרא לה לחזור בה מהחלטתה. לדבריו, "זה רק יפגע ביחסי ישראל-ארצות הברית ובתמיכה בישראל באמריקה. אף חברה דמוקרטית לא צריכה לחשוש מדיון פתוח. הרבה תומכים של ישראל יהיו מאוכזבים ביותר בעקבות ההחלטה הזאת, ממנה צריכה לחזור בה ממשלת ישראל".

ההחלטה שהתקבלה אחרי טלפון מטראמפ: המפלגה הדמוקרטית זועמת

יו"ר בית הנבחרים והדמוקרטית הבכירה ביותר בקונגרס, ננסי פלוסי, חיזקה את דבריו של שומר. לדבריה: "החלטתה של ישראל למנוע את כניסתן של חברות הקונגרס טלאיב ועומאר היא מתחת להגינותה של מדינת ישראל. התבטאויותיו של טראמפ נגד חברות הקונגרס הן סימן לבורות ולחוסר כבוד".

הסנאטור היהודי ברני סנדרס, אחד המועמדים הבולטים בפריימריז הדמוקרטיים לנשיאות, אמר כי ההחלטה היא "סימן לחוסר כבוד עצום כלפי נבחרות הציבור האלו, הקונגרס האמריקני ועקרונות הדמוקרטיה". הסנאטורית אליזבת וורן, גם היא מהמועמדות הדמוקרטיות המובילות, אמרה כי זו החלטה מבישה וחסרת תקדים והפצירה בישראל לחזור בה ממנה.

גם בשדולה הפרו ישראלית בוושינגטון, איפא"ק הביעו התנגדות להחלטה ואמרו: "אנחנו לא מסכימים עם התמיכה של ראשיד ואילהן במדיניות אנטי ישראלית ונגד השלום. אך אנו מאמינים כי כל נציג שנבחר באופן דמוקרטי בארצו תהברית צריך להיות מסוגל לבקר בישראל ולחוות את הדמוקרטיה הישראלית מקרוב". שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר, ישוחח עם הארגונים היהודים במדינה ויסביר את ההחלטה.

חברת הקונגרס אילהאן עומאר אמרה בתגובה להחלטה כי, "האירוניה של 'הדמוקרטיה היחידה' במזרח התיכון שמקבלת החלטה שכזו היא כפולה – עלבון לערכים דמוקרטיים ותגובה מצמררת לביקור מצד גורמי ממשל ממדינה שהינה בת ברית. מעליב שראש הממשלה נתניהו, תחת לחצי הנשיא טראמפ, מונע כניסה של נציגי ממשל ארה"ב. ישראל מיישמת את מדיניות טראמפ כלפי מוסלמים, נגד שתי חברות קונגרס שנבחרו כדין".

"שלילת כניסתנו לישראל לא רק מגבילה את יכולתנו ללמוד מהישראלים, אלא גם את כניסתנו לשטחים הפלסטיניים. לצערי, זו לא הפתעה לנוכח העמדות הציבוריות של נתניהו, שהתנגד באופן עקבי למאמצי שלום, הגביל את חופש התנועה לפלסטינים, הגביל ידע ציבורי על המציאות הברוטלית של הכיבוש ויצר ברית עם איסלאמופובים כמו דונלד טראמפ. כחברת ועדת בית הנבחרים לענייני יחסי חוץ, זו עבודתי לבצע פיקוח על סיוע זר מארצות הברית ולחוקק בנושא זכויות אדם מסביב לעולם", דברי עומאר.

עמיתתה האנטישמית, ממוצא פלסטיני, רשידה טאליב, התייחסה לסבתה המתגוררת ביהודה ושומרון, "אני מי שאני בזכותה, מגיע לה לחיות בשלום ובכבוד. ההחלטה מצד ישראל לאסור על כניסת נכדתה, חברת קונגרס אמריקנית, היא סימן לחלושה מכיוון שהאמת – מה שקורה לפלסטינים – היא מבהילה".

כתבות קשורות

4 תגובות

 1. ישראל לא צריכה להתחשב בדמוקרטים וגם לא בטראמפ. ראש הממשלה היה צריך לא לתת להם להכנס בכלל בלי שטראמפ יבקש (זה בושה שטראמפ ביקש ולא שנתניהו עשה זאת מעצמו )זה העונש של שונאי ישראל שמקדמים חרם ע"י ישראל ולא צריכים להסתכל לכיוונם של הדמוקרטים וכו'

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן