בבתי החולים עדיין מאושפזים באורח קשה ובינוני האח והאחות שנפצעו בגוש עציון. מחקירת הפיגוע עולה כי המחבל היה כלוא בישראל לפני כחמש שנים, וכי את הדריסה ביצע ברכב גנוב - בעל לוחית רישוי ישראלית. בפנים: שמות הפצועים לתפילה

חקירה ראשונית של פיגוע הדריסה היום (שישי) בגוש עציון, מלמדת כי המחבל שדרס שני אחים ופצע אותם קשה ובינוני, הוא עלאא הרימי בן 26 מאזור בית לחם, מזוהה עם פת"ח ועם הג'יהאד האיסלאמי. היה כלוא בישראל בין השנים 2015-2014 בגין עבירות טרור. עוד עלה כי הוא דרס את האחים תושבי אלעזר ברכב אותו גנב, בעל לוחית רישוי ישראלית.

הפצועים, אח ואחות המתגוררים באלעזר, היו בדרכם לחופשה משפחתית בצפון ועמדו ככל הנראה מחוץ לעמודי המיגון מפני פיגועי דריסה. האח בן ה-18 נפצע באורח קשה וסובל מפגיעת ראש, עדיין קיימת סכנה לחייו, אחותו נפצעה באורח בינוני. שמם לתפילה: נחום אלימלך בן זהבה רבקה, נועם עליזה בת זהבה רבקה לרפו"ש.

צילום: Gershon Elinson/Flash90

נחום בן ה-18 פונה במצב קשה עם חבלת ראש להדסה עין כרם, "קיבלנו פצעו אחד, נער בן כ-19 שלפי הדיווח של מד"א נדרס בגוש עציון, היה מחוסר הכרה, והובא ליחידת הטראומה מורדם ומונשם. בבדיקה ראשונית עולה כי עיקר החבלה היא חבלת ראש,הוא אחרי הערכה ראשונית נלקח בדחיפות לחדר ניתוח, ואני מקווה שבזה יסתיים הטיפול הכירורגי שלו בקרוב. הוא לא יצא מכלל סכנה, אבל אני מקווה להחלמה טובה. כרגע הוא מנותח על ידי צוות נוירו כירורגי, יש לו דימום מוחי קשה", סיפר ד"ר בלה מיקלוש, מנהל יחידת הטראומה בהדסה עין כרם.

אחותו, נעם בת ה-20 פונתה לבית החולים שערי צדק במצב בינוני, "הגיעה אלינו לפני כ-40 דקות בחורה צעירה, כבת 20, שנפצעה בפיגוע דריסה. הגיעה אלינו במצב כללי טוב, בהכרה מלאה, עם פגיעות כפי שאנחנו רואים בדרך כלל באירועי דריסה – בעיקר פגיעות של שפשופים ופגיעות גפיים. מצבה קל עד בינוני, היא תזדקק לאשפוז וטיפולים, אבל מצבה נראה טוב", אמר מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין.

צילום: Gershon Elinson/Flash90

ג', שוטר מרחב חברון של מחוז ש"י שירה למוות במחבל שביצע את פיגוע הדריסה, סיפר כי "יצאתי מהבית למשמרת וכשהגעתי לצומת הבחנתי ברכב פונה ימינה לכיוון טרמפיסטים, פוגע בהם ואחד עף באוויר. ראיתי את נהג הרכב הפוך, ממלמל משהו ומנסה לצאת מהחלון. הוא החזיק פחץ לא ברור וישר נטרלתי אותו ומיד ניגשתי לטפל בפצועים".