Hadas Parush/Flash90

שגריר ישראל בירדן זומן לשיחת נזיפה: "המתחם למוסלמים בלבד"

השגריר זומן לשיחת נזיפה במשרד החוץ בעמאן לאחר שבתחילת השבוע שעבר פרצו מהומות במתחם הר הבית אחרי שישראל אפשרה ליהודים לעלות להר בט' באב שחל השנה במקביל לחג הקורבן. ירדן גינתה את ה"פגיעה הישראלית במסגד אל-אקצא"

שגריר ישראל בעמאן, אמיר ויסברוד, זומן היום (ראשון) על ידי משרד החוץ של ירדן לשיחת נזיפה בעקבות המהומות שפרצו לפני שבוע בהר הבית. בשיחה גינתה ירדן את ה"פגיעות הישראליות במסגד אל-אקצא וברחבת הר הבית", ודרשה להפסיקן במהירות. בהודעת משרד החוץ הירדני נכתב כי "הצעדים של ישראל מעמיקים את הסכסוך ומפירים את הדין הבינלאומי".

ירדן העבירה לשגריר מכתב שמיועד לממשלת ישראל ובו נכתב כי "הממלכה דורשת להפסיק את הניסיונות של ישראל לשנות את הסטטוס-קוו ההיסטורי והמשפטי בהר הבית". בנוסף גינו הירדנים באוזני השגריר את הצהרותיו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לגבי מתן זכות תפילה ליהודים בהר הבית. לדבריהם: "המתחם כולו מרכז פולחן למוסלמים בלבד".

ירדן נגד השר ארדן: מתנגדים לחלוטין לשינוי הסטטוס קוו בהר הבית

בתחילת השבוע שעבר אמר השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בראיון ברדיו 90FM, כי צריך לפעול כדי שגם יהודים יוכלו להתפלל בהר הבית. בהתייחסו לנושא בעקבות ההחלטה לאפשר לראשונה ליהודים לבקר במתחם במהלך חג הקורבן אמר: "אני חושב שיש עוול בסטטוס קוו שקיים שם מאז 67, וצריך לפעול כדי לשנות אותו, כדי שיהודים בעתיד יוכלו להתפלל גם על הר הבית שהוא המקום הכי קדוש לעם היהודי והוא המקום השלישי בחשיבותו באסלאם". ארדן הדגיש כי "צריך לפעול כדי להגיע למצב שיהודים גם יוכלו להתפלל. אבל צריך להשיג את זה בהסדרים מדיניים ולא בכוח".

ביום ראשון שעבר, החליטה המשטרה שלא לאפשר עליית יהודים להר הבית זאת בשל כך שחלו במקביל חג הקורבן המוסלמי וצום תשעה באב. מאות יהודים המתינו בכניסה להר להחלטת המשטרה, זאת בזמן ש-80 אלף מתפללים מוסלמים התפללו בהר ופעלו למנוע את הצעד.

מאוחר יותר באותו היום חזרה בה המשטרה מההחלטה והותר למאות היהודים במקום לבקר בהר. מפקד מחוז ירושלים הסביר כי קרוב ל-2,000 מפגינים התאספו ליד שער המוגרבים כדי למנוע מיהודים לבקר בהר, ובהמשך החלו בהפרות סדר. הסהר האדום דיווח כי עשרות פצועים פלסטינים הגיעו לבתי החולים אל-מקאסד והדסה עין כרם. בנוסף אליהם נפצעו ארבעה שוטרים ובמקביל, צעיר יהודי בן 18 נפצע באורח קל עד בינוני ברחוב הגיא לאחר שהוכה באמצעות בקבוק זכוכית.

בעקבות האירועים גינה משרד החוץ הירדני את "המשך ההפרות הישראליות נגד מסגד אל-אקצא". דובר המשרד הביע את התנגדותה של ירדן לצעדים, שאותם כינה "הפרובוקציות חסרות האחריות ביום הראשון של חג הקורבן", ואמר כי "על ממשלת ישראל את האחריות המלאה לתוצאותיהן והאלימות והמתיחות הנובעים מהם".

במסגרת הסטטוס קוו הנהוג בהר הבית מאז 1967, רק מוסלמים יכולים להתפלל על ההר, ויהודים ונוצרים יכולים רק לבקר בו. מי שמנהל את ההסדרים הדתיים במקום הוא הווקף הירדני.

10 תגובות

לא הבנתי?

הר הבית שייך ליהודים, ורק ליהודים. אין כניסה למוסלמים.

ההר שלנו !!!
הסטטוס קוו אמור להיות הרבה יותר לטובת הישראלים.
וצריך גם להקריב קרבנות כי טומאה הותרה בציבור.ויש כהנים מיוחסים.

דחוף!!! למנוע מהערבים והמוסלמים מלטמא את הר הבית.
עדיף שועלים מאשר ישמעאלים טמאים וכל המוסלמים טמאים.

מה זה אסלם ? כל אחד שקם ממציא דת חדשה אשר צועדים אחריה מליארד וחצי חסרי . אתם מבינים מה? עם שחי על רצח . עם צמא דם מבטן אימם . עם שעיקרו סבל לאחרים . עם לא עם .. כי באמת אין עם כזה שאין לו עבר תרבות או מורשת . עם שבנוי מעיקרו על אונס . גניבה . רצח ללא סיבה דוגמת דעאש שאומרים את האמת על האסלם . דת של שיעים או סונים או הינדים או דרוזים . ובאמת מהי הדת המוזרה והחדשה שהתחדשה בעולם לפני כ 1300 שנה ופחות . דת של עובדי כוכבים שקבלו לשנות מהות של גניבה לרצח בהמתי לאין שיעור ודמיון . בינם לבין עצמם ולשאר אומות . דת הדוגלת ומחוברת ממש לנאציזם הרדיקאלי .איכס. הולכים על שניים

הר הבית או בית המקדש החרוב אין כניסה ליהודים אליו. לכן השם החליט לתת שליטה למוסלמים עד סוף הגלות. בינתיים הלכתית אסורים יהודים להכנס למתחם הר הבית הרי זה חילול השם גדול מאד ועוברים על הלכה ברורה האוסרת לגמריי המצאות יהודי על הר הבית.
העולים להר הבית במזיד נענשים ויענשו על עוון חמור זה.

צריך להקריב שם בדחיפות קרבנות ציבור וגם להעמיד שמירה מפני הטמאים.
זו המצוה המיוחדת מדאורייתא של הלויים לשמור במקדש ולהזהיר מהטומאה. (בפרשת קורח לאחר ש250 איש מקריבי הקטורת נכנסו למשכן ללא רשות מה' ונשרפו).
ויה"ר שנזכה במהרה להרוג מיד כל גוי שנכנס ככתוב בתורתך.

ירדן.בלי ישראל לא שווה כלום.שישבו בשקט ויגידו.תודהלישראל המדינה הזבלסטינית=ירדן בעצמה

ל א. ש
נראה לך שלמשהו יש כח לקרוא את המגילות שלך.
משועמם…

העולה להר הבית דינו בכרת ואין שום רב שחולק על קביעה זו וגם התגרות באומות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן