נשיא ארה"ב אמר הלילה כי יתכן שחלקים מ"עסקת המאה" יפורסמו עוד לפני הבחירות, אולם התוכנית במלואה תוצג רק לאחר קיום הבחירות בישראל. בנוסף תקף טראמפ את הדמוקרטים ברקע סערת איסור כניסתן של חברות הקונגרס: "פשוט מזלזלים בישראל"

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר הלילה (בין ראשון לשני) כי הוא מתכוון לפרסם את החלק המדיני של תוכניתו לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, המכונה "עסקת המאה", רק לאחר הבחירות בישראל שיתקיימו בחודש ספטמבר הקרוב. טראמפ אמר את הדברים בשיחה עם עיתונאים לפני שעלה למטוסו בניו ג'רזי. עם זאת, הוסיף הנשיא כי ייתכן ויפרסם חלקים ממנה עוד לפני כן.

יועצו הבכיר של טראמפ, ג'ארד קושנר, אמר לאחר הסדנה הכלכלית שיזם הבית הלבן במנאמה, בירת בחריין, כי להיבטים הפוליטיים בסכסוך יהיה קשה יותר למצוא פתרון. בסדנה שהתקיימה בחודש יוני האחרון הוצג החלק הכלכלי של תוכנית השלום של הנשיא. לפי התוכנית, יגויסו תרומות בסך 50 מיליארד דולר ממדינות ומשקיעים, כש-28 מיליארד מתוכם יועברו לרשות הפלסטינית ולרצועת עזה; 7.5 מיליארד יועברו לירדן, 9 מיליארד למצרים ו-6 מיליארד ללבנון. אולם, חלקה המדיני של התוכנית עדיין לא פורסם.

הפלסטינים החרימו את "עסקת המאה" עוד משלביה הראשונים, וסירבו לשלוח נציג מטעמם לסדנה הכלכלית בבחריין. הרשות הפלסטינית אינה מוכנה לדון בתוכנית. וגורמים בכירים בה טענו כי ארצות הברית אינה יכולה להיות גורם מתווך אובייקטיבי בסכסוך.

בתוך כך, הנשיא תקף הלילה בחשבון הטוויטר שלו את חברי המפלגה הדמוקרטית בעקבות פרשת איסור כניסתן לישראל של שתי חברות הקונגרס המוסלמיות אילהאן עומאר ורשידה טליב. טראמפ צייץ: "הדמוקרטים בקונגרס רוצים לפעול נגד ישראל כיוון שהיא נלחמת בחזרה בשתי חברות קונגרס שאמרו דברים פוגעניים נגדה ונגד אזרחיה. הדמוקרטים פשוט מזלזלים בישראל!".

טראמפ כתב את הדברים על רקע דיווחים בכלי תקשורת בארה"ב, לפיהם חברי קונגרס דמוקרטים בכירים שוקלים להגיש הצעה לבית הנבחרים שתכלול הצהרת אי אמון נגד שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר, וקריאה לחקירה נגד שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן, שצידד בעמדת ישראל לאסור על כניסת המחוקקות האנטי ישראליות.